Dolar
7.7003
-0.2719%
Euro
9.0535
-0.0298%
Altın
1894.44
0.4613%
Borsa
1145.24
0%
G. Altın
468.669
0.353%
Bitcoin
83331
0.1819%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Uluç: Haber kanallarının haberden haberi yok

  Sabah yazarı Hıncal Uluç, NTV'den başlayarak tüm haber kanallarını yerden yere vurdu..
  • 25.09.2012 - 12:39
  Uluç: Haber kanallarının haberden haberi yok

  Uluç: Haber kanallarının haberden haberi yok #1

  Hıncal Uluç, Balyoz kararlarını canlı canlı yayınlamak yerine konuyla ilgili yorumcuları konuşturan haber kanallarına isyan etti. NTV'nın kurucusu Nuri Çolakoğlu'na seslenen Uluç, "Yahu Nuri sen bu ülkede haber kanalcılığını bunun için mi başlattın?" dedi.

  İşte Uluç'un o yazısı:

  HABER'DEN HABERSİZLER!

  Haber orda.. Haber kanalları nerde?.. Gözlerime inanamadım.. Bu ülke kadar "Haber Kanalı" olan ülke yok ama Haber Kanalları’nın "Haber"den haberi yok.. Yahu televizyonda haber "Canlı"dır.. C-A-N-L-I!..

  Balyoz kararları açıklanıyor.. Bütün haber kanallarının kameraları, spikerleri, sunucuları orda.. İçerden gelecek her kelime haber.. Her görüntü haber.. Ve de ne görüntüler var.. Ağlayanlar, bayılanlar, sarmaş dolaş birbirlerini ayakta tutmaya, teselli etmeye çalışanlar.. Tam bir "İnsancıl" ortam.. Her şey hazır, her şey var..

  BU NASIL HABERCİLİKTİR?

  Peki kanallarda ne var?.. Koltuklara oturmuş, ne diyecekleri daha ağızlarını açmadan ezber bildiğimiz klasik yorumcuların bitmez tükenmez ağdalı edebiyatları.. Bu nasıl haberciliktir?. Bunlar nasıl Haber Kanalıdır, bilen varsa beri gelsin?.

  NURİ ÇOLAKOĞLU'NA SESLENDİ

  Yahu Nuri (NTV’yi kuran Çolakoğlu) sen bu ülkede haber kanalcılığını bunun için mi başlattın?. Yahu, Silivri’nin önüne "Canlı" bağlan.. Orayı yaşa, yaşat.. O yorumcuların ertesi gün konuşsa da olur, ama o "Canlı" yayın fırsatı, o görüntüler, o duygular bir daha ele geçmez.. Bu kadar basit bir şeyi bilen, düşünen, hisseden tek TV yöneticisi yok mu, bu ülkede?..

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir