Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.186
-0.65%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Ulusalcı / solcu basın ya kepenk kapatıyor ya gazeteci kovuyor

  30 Mart seçimleri öncesinde Cemaat'in de desteği ile bir süre ayakta kalmayı başaran Gezici medya şu sıralar ya kepenkleri indiriyor ya da tazminatsız çalışan kovuyor.
  • 15.04.2014 - 15:29
  Ulusalcı / solcu basın ya kepenk kapatıyor ya gazeteci kovuyor

  Ulusalcı / solcu basın ya kepenk kapatıyor ya gazeteci kovuyor #1

  Karşı gazetesinin kapanması Gezicilerin medyasında bomba etkisi meydana getirirken, Ulusalcı/Solcu kimlikle öne çıkan diğer medya organlarında da durum Karşı'dan farklı değil. 

  ÇALIŞANLAR PARA ALAMAYINCA BİNAYI İŞGAL ETTİ

  Gazete, bir süre Cemaat'in de verdiği tam destekle yayın hayatını sürdürdü ancak 30 Mart seçimleriyle birlikte Cemaat de ağır bir yenilgi alınca Karşı'dan desteğini çekti ve gazete kapanmak zorunda kaldı. Karşı'nın kapanmasıyla birlikte 40 kadar çalışan, gazetenin çıktığı ilk günden itibaren maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle gazetenin binasını işgal etti. 

  "MAHALLENİN ABLASININ" KANALINDA TAZMİNATSIZ KOVULDULAR

  Öte yandan yine Gezicilerin kanalı olan ve Ayşenur Arslan'ın da yer aldığı Kanal Sokak'ta toplu işten çıkarmalar yaşandı. Kanalda görev yapan 10 gazeteci, tazminatlarını da alamadan kovuldu. Ayrıca çalışanların maaşlarını da 4 aydır alamadığı öğrenildi. 

  YURT'TA DA 10 KİŞİ KOVULDU

  CHP'nin gazetesi Yurt'ta da durum diğerlerinden farklı değil. Ankara bürosundan 6, İstanbul'dan ise 2'si yazı işleri müdürü olmak üzere 4 kişi işten çıkarıldı. Yurt'ta da çalışanların maaşlarının aylardır ödenmediği biliniyordu. 

  SOL'UN GENEL YAYIN YÖNETMENİ BIRAKTI

  Diğer taraftan SoL gazetesinde de işler iyi gitmiyor. Gazetenin yayın yönetmeni geçtiğimiz günlerde gazeteye veda ederken, okurlara seslenilen bir yazı ile gazetenin yaşadığı mali sorunlara değinildi. Gazeteden okura yönelik kaleme alınan yazıda "Baskı ve satış arasındaki açı bir süredir dayanılmaz hale geldi." ifadeleri kullanıldı. 

  BİRGÜN TİRAJ KAYBETTİ

  Sosyalist kimliği ile bilinen gazete Birgün de seçim sonrası tiraj kaybına uğradı. Gazetenin tirajı son haftaki tiraj rakamlarında 19 bine kadar düştü. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir