Petrol
93.95
-1.02%
Euro
18.3
0.32%
Dolar
17.9638
0.29%
Altın
1.026
0.38%
Borsa
279
0.00%
Bitcoin
432.460
4.56%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C

  Uras: Hrant'ı Ergenekon çetesi öldürdü - İzle

  Ufuk Uras: Hrant Dink'i Ergenekon çetesinin öldürdüğünden adım gibi eminim.
  • 18.01.2012 - 00:41
  Uras: Hrant'ı Ergenekon çetesi öldürdü - İzle

  Uras: Hrant ı Ergenekon çetesi öldürdü - İzle #1

  CNN Türk'te ekrana gelen 5N1K'ya telefonla bağlanan Ufuk Uras, Hrant Dink cinayetiyle ilgili mahkemenin verdiği kararı değerlendirdi.

  MAHKEMENİN KARARIYLA DALGA GEÇTİ

  Mahkemenin verdiği kararı ti'ye alan Uras, "Zaten bu ülkede bütün cinayetler münferittir, hiçbir örgütsel bağ yoktur" dedi.

  Hrant Dink'i yaşarken tehdit edenlerin bugün Ergenekon tutuklusu olduğunu iddia eden Uras, "Hiçbir şüphem yok ki, Hrant'ı öldürenler Ergenekon çetesi üyeleridir" ifadelerini kullandı.

  Mahkemenin verdiği kararı kabul edilemez bulan Ufuk Uras, Yargıtay'ın kararı bozma olasılığı üzerinde durulması gerektiğinin altını çizdi ve sözlerini şöyle sürdürdü;

  "HRANT'I ERGENEKON ÇETESİ ÖLDÜRDÜ"

  "Örgütsel ilişkiler olduğu o kadar açık ki. 5 yıl boyunca bu ilişkiler örtbas edilmeye çalışıldı. Bütün süreç aşama aşama planlanmış. Mahkemenin yok dediği o örgütün korkusundan kimse tanık bile olamadı. Bir siyasi irade şart. O siyasi irade olsaydı TİB kayıtları bu kadar geciktiremezdi, deliller ortaya çıkartılırdı. Benim Hrant'ı öldüren gücün Ergenekon çetesi olduğundan hiçbir şüphem yok. Çünkü Hrant yaşarken kendisini tehdit edenlerin hepsi o çeteden şu anda tutuklu. Gözümüzün önünde olan bir vakaydı bu. O tutuklu olan şahıslarla tetikçiler arasındaki telefon bağlantıları ortada. Bunları ortaya çıkartmak da öyle büyük bir yetenek gerektirmiyor. Rakel Dink dava boyunca "her şey layığını bulur" demişti. Demek ki bizim ülkemiz de böyle bir adalete layık."

  İŞTE O SÖZLER!..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir