Euro
15.3073
0.23%
Dolar
13.5233
0.38%
Altın
796.16
0.32%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
476.022
-2.27%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  Yalçın Doğan: Gülen'in yerleşeceği ülke Türkiye değil

  Yalçın Doğan: Gülen'in yerleşeceği ülke Türkiye değil

  Hürriyet yazarı Yalçın Doğan: Hocaefendi Amerika'dan sonra Güney Afrika'ya oradan da Çin sınırında bir ülkeye yerleşecek
  • 16.06.2012 - 10:30

  Yalçın Doğan: Gülen in yerleşeceği ülke Türkiye değil #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkçe Olimpiyatları finalinde Fethullah Gülen'e dön çağrısı yapmasının ardından, Gülen de yakın zamanda dönemeyeceğini ve bu durumun istismar edilebileceğini ifade ederek davete teşekkür etti.

  Gülen'in Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği yönündeki tartışmalara katılan Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan, sürekli Fethullah Gülen'le görüşen bir arkadaşının "Hocaefendi Amerika'dan sonra Güney Afrika'ya, oradan da Çin sınırında bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyor, bir daha Türkiye'ye geleceğini sanmıyorum" dediğini yazdı.

  İşte Hürriyet yazarının o satırları

  KÜRESEL HAREKET

  Yine cemaatin önde gelenlerinden:
  "Cemaat hareketi yöresel bir hareket olarak başladı, Erzurum, İzmir ve İstanbul'da. Sonra ulusal harekete dönüştü, yurt çapında etkili hale geldi. Şimdi artık küresel bir harekettir".
  Hangi anlamda küresel? Aynı kaynaklar:
  "Bir misyon hareketidir. Referansı İslam olan, ama kimseye İslam'ı dayatmayan, ekonomik güce sahip, uluslararası ilişkilerde rol oynayan, barışa hizmet eden bir misyondur".

  ÖNCE GÜNEY AFRİKA SONRA ÇİN SINIRINDA BİR ÜLKE

  Küreselliğe örnek olarak, okulları gösteriyorlar. Gülen okulları halen dünyada 135 ülkede yaygın. Sadece Amerika'da 200 okul var. Irak'ta 24 okul ve bir üniversite var. Hareket her alanda iyi eğitilmiş kadrolar yetiştirerek kendini yeniliyor.
  Gülen'e Türkiye'den sürekli gidip gelenler var. Onlardan biri:
  "Hocaefendi Amerika'dan sonra Güney Afrika'ya, oradan da Çin sınırında bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyor, bir daha Türkiye'ye geleceğini sanmıyorum".


  Görüş Bildir