Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.430
-2.01%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C
  Yaşar Nuri: İsim verilen camilerde namaz kılınmaz

  Yaşar Nuri: İsim verilen camilerde namaz kılınmaz

  Cuma vakti canlı yayına çıkan Yaşar Nuri Öztürk: "İsim verilen camilerde namaz kılınmaz."
  • 28.12.2012 - 14:42

  Yaşar Nuri: İsim verilen camilerde namaz kılınmaz #1

  ENSONHABER.com / DETAY HABER   Show TV'de yayınlanan 'Saba Tümer'le Bugün' programına Yaşar Nuri Öztürk'ün sözleri damga vurdu. Camilerle ilgili konuşan Öztürk, "Kişilerin adlarına izafe edilen camilerde şerhen namaz caiz değildir, kılınamaz." dedi. Saba Tümer "Nasıl yani hocam?" diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

  "ALLAH'IN EVİ DİYE DİYE KULLARIN ANASINI AĞLATTILAR"

  Öztürk, "Orman oksijen deposu, orman yağmur deposu, su deposu, hayat deposu hayat kaynağı. Onu katlediyor. 500 tane ağacı kesiyor oraya cami yapıyor. Sonra da o camide namaz kılıyor. O camide namaz olur mu? O Allah'ı riyasız tesbih eden ağaçları kesip de oraya riyakarları dolduruyorsun ona ibadet diyorsun sen. Adını da koymuş Allah'ın evi.. Allah'ın eviymiş. Ora Allah'ın evi değil. Allah'ın kullarının orada kılacakları bir namaz yok. İşte bunu bu millete birilerinin anlatması lazım. Allah'ın evi diye diye Allah'ın kullarının anasını ağlattılar." dedi. 

  "KİŞİ İSMİ VERİLEN CAMİLERDE NAMAZ KILINAMAZ"

  Öztürk aynı zamanda "Kişilerin adlarına izafe edilen camilerde şerhen namaz caiz değildir, kılınamaz." dedi. Bu sözler üzerine Saba Tümer "Nasıl yani hocam?" diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. Tümer'in şaşkınlığına "Aaaaa..." diyerek tepki veren Öztürk şunları söyledi, "Ahmet'in Mehmet'in camii, Hasan'ın camii.. Bir şey daha söyleyeyim. Ey ahali iyi dinle. Kişilerin adlarına izafe edilen camilerde şerhen namaz caiz değildir kılınamaz. Tevhidin temel ukdelerinden birine aykırıdır. Cin Suresi 18'e aykırıdır. İbadete şirk koşmak, Allah dışında birini katmaktır."

  ÖZTÜRK: İSİM VERİLEN CAMİDE NAMAZ KILINMAZ

  Yaşar Nuri: İsim verilen camilerde namaz kılınmaz #2

  "HANİ ALLAH'IN EVİYDİ SERSERİ"

  Saba Tümer araya girerek "Mesela Yaşar Nuri Öztürk Camii' diye sordu. Bunun üzerine Öztürk, "Allah korusun, Allah beni alet etmesin. Kişi adı veremezsin camiye. Ne diyor Kur'an 'sakın orada namaza durma' Bu ayet durduğu sürece bu şeytanlığı yürütemezsin.. Allah'ın eviydi hani serseri. Sıkıştı mı Allah'ın evi diyor. Şimdi oldu bilmem ne paşanın evi.. Bu camilerde kıldıkları namazlarla İslam dünyası bu hale geldi." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir