Petrol
99.19
-0.41%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
431.768
-1.80%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Yeni süper kahraman Süpercan'a çocuklardan büyük ilgi

  Türk Telekom Çocuk Portalı TT Çocuk'un yeni süper kahramanı Süpercan, çocukların gönlüne taht kurdu.
  • 16.12.2011 - 12:38
  Yeni süper kahraman Süpercan'a çocuklardan büyük ilgi

  Yeni süper kahraman Süpercan a çocuklardan büyük ilgi #1

  Süpercan, 8 ay içinde 149 milyon 668 bin 927 kez görüntülendi ve iki milyonun üzerindeki kullanıcı tarafından indirildi.

  SÜPERCAN'IN HEYECAN DOLU MACERALARI

  Türk Telekom İnteraktif Pazarlama Müdürü Özleyiş Pamir, Türk kahramanı Süpercan'ın dijital dünyada bir fenomene dönüştüğünü söylüyor. Oyun, uzaydan gelerek ağaçları kesen ve dünyayı felakete sürüklemeye hazırlanan bir robot ordusuna karşı Süpercan'ın heyecan dolu maceralarını konu alıyor. Süpercan'ın kritik anlarında yardıma Örümcek Adam, Hulk, Wolverine ve Iron Man gibi Marvel süper kahramanları yetişiyor.

  'YENİ PROJELERE KAPI ARALAMASINI İSTİYORUZ'

  Ailelerden olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Pamir, Süpercan'ın ülkemizin kendi manevi ve kültürel değerlerinden beslendiği için toplumda kabul gördüğünü belirtiyor. Çocukların hayalindeki kahramanlara özendiklerini ifade eden Pamir, onların dünyasında Süpercan'ın empati kuracakları yerel bir dost ve dünya sorunlarına, dostları ile birlikte çare arayacağı bir kahraman olacağını dile getiriyor. Pamir, Süpercan'la çocukların katılım sağlayacakları hatta üretici olacakları bir dünyada özgüvenle büyümelerini hedeflediklerini söylüyor. Oyunun içeriğinin, çocuklara verdiği mesajın özenti olmadığını anlatan Pamir, "Süpercan'ın Türkiye'ye hizmet etmesi en büyük dileğimiz. Türkiye'de bir oyun ve çizgi film endüstrisini tetiklemesini, girişimcilere fırsatlar oluşturmasını, ülkemizden üretimlerin yapılmasını ve yatırımcıların dikkatini çekip yeni projelere kapı aralamasını istiyoruz. Özellikle Çizgi Film Yapımcıları Derneği üyesi olarak Süpercan ile başlayan bu hareketin bir rol model olması en büyük arzumuz." diyor.

  TÜRK TELEKOM BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

  Süpercan bilgisayar oyununun gelecek versiyonlarında danışmanlık yapacak olan pedagog Adem Güneş'e göre Türk Telekom, büyük bir başarıya imza attı. Türk Telekom'un Süpercan gibi Türk bir karakterin Hulk, Iron Man benzeri Hollywood karakterleriyle oynayabilme lisansını elde ederek bir ilki yaşattığına işaret eden Güneş, Süpercan'ın diğer bilgisayar oyunlarından farklı olduğu görüşünde. "O diğer karakterler gibi elinde silah taşıyıp adam öldürmüyor." diyen Güneş, Süpercan'ın doğaya zarar veren robotlarla savaştığını ifade ediyor. Böylelikle çocuklara duyarlılık kazandırmayı amaçladıklarını dile getiren uzman pedagog Güneş, tam bir Türk kahramanı olacak Süpercan'ın kitap, çizgi roman ve çizgi filminin de yapılacağını belirtiyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir