Petrol
97.54
-0.48%
Euro
18.4103
0.05%
Dolar
17.932
0.00%
Altın
1.037
-0.19%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
442.237
-0.06%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Yiğit Bulut olayının perde arkası

  Yiğit Bulut olayının perde arkası

  Birand geçen hafta Yiğit Bulut'a, 'Hiçbir patron bu tip insanları uzun süre taşımaz..' diyerek mesaj göndermişti.
  • 03.01.2012 - 16:25

  Yiğit Bulut olayının perde arkası #1

  ENSONHABER.com/MEDYA ANALİZ Ciner Medya Grup Başkanlığı, Habertürk televizyonunda yeni organizasyon modeline gidildiği ve televizyondaki genel yayın yönetmenliği kadrosunun kaldırıldığını açıkladı. Bu durumda Habertürk'te 2 yıldan beri genel yayın yönetmenliğini yürüten Yiğit Bulut boşta kalmış oldu.

  "PATRON SENİ UZUN SÜRE TAŞIMAZ"

  Yiğit Bulut uzun süredir usta gazeteci Mehmet Ali Birand ile giriştiği tartışmayla gündeme gelmişti. Bulut'un bugün sürpriz bir kararla görevden alınmasında,  Birand ile yaşadığı tartışmanın etkili olduğu iddia edildi.

  Mehmet Ali Birand, Yiğit Bulut'la yaşadığı tartışma ile ilgili kaleme aldığı yazısının son kısmında; "Hadi yavrum, sen kendi işine bak, aklının ermediği şeylere karışma. Hem bir haber kanalını yönet hem gazetede köşe yaz hem de abuk sabuk yalanlarla etrafı lekele... Hiçbir patron bu tip insanları uzun süre taşımaz... " ifadelerine yer vermişti.

  KAVGA NASIL BAŞLAMIŞTI?

  Önceki gün Birand'ın, Başbakan'ın gazeteciler ve medya yöneticileri ile yaptığı toplantıda yaşananlara ilişkin bir iddiasıyla başlayan kavga, Yiğit Bulut'un cevap vermesi üzerine farklı bir boyuta taşınmıştı. Birand, söz konusu toplantıda, Kandil Dağı'na giderek PKK yöneticileri ile röportaj yapan Hasan Cemal'in Yiğit Bulut tarafından Başbakan'a şikayet edildiğini ima etmişti. Bu iddia üzerine cevap veren Yiğit Bulut ise Birand'a yönelik olarak "Belçika vatandaşı Birand'a cevabımdır" başlıklı sert bir yazı kaleme almıştı.

  YAVRUM YİNE DÖKTÜRMÜŞSÜN

  Yiğit Bulut'un "Belçika vatandaşı Birand'a cevabımdır" başlıklı yazısına aynı sertlikle yanıt veren Birand, Yiğit Bulut'a "Yavrum Yiğit" şeklinde seslendiği Yiğit Bulut'a, Türk vatandaşlığının yanında Belçika pasaportu da taşımaktan gurur duyduğunu ifade etmişti.

  BİRAND'DAN İLK YORUM

  Mehmet Ali Birand, Yiğit Bulut'un görevden alınması ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı kısa değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; "Vah..! Vah..! Vah..! Ne üzüldüm, ne üzüldüm!"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir