Euro
15.2764
-0.07%
Dolar
13.5964
0.05%
Altın
794.1110
-0.06%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
499.641
-0.73%
-1ºC
İstanbul
Bulutlu -1 C
  Yiğit Bulut'a yumurtalı protesto - Video

  Yiğit Bulut'a yumurtalı protesto - Video

  Onsekiz Mart Üniversitesi'nde konuşan Yiğit Bulut'a yumurta yağdırdılar.
  • 30.11.2012 - 03:15

  Yiğit Bulut a yumurtalı protesto - Video #1

  Bulut yumurta atanlara, "Kim bana kartvizitini fırlattı?" diye seslendi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ortak Akıl Topluluğu ve Ortak Akıl Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye Gündemi ve Başkanlık Sistemi" konulu konferansa katılan Yiğit Bulut'a, konuşma yaptığı esnada bir grup öğrenci tarafından yumurta fırlatıldı.

  YİĞİT BULUT'A YUMURTALI SALDIRI

  Yiğit Bulut a yumurtalı protesto - Video #2

  "AK PARTİ TAŞERONLARINI İSTEMİYORUZ"

  Bulut, sahnede konuşmasını yaptığı sırada söz alan bir öğrenci, cezaevine gönderilen üniversite öğrencilerinin durumunu dile getirdi. İsmi açıklanmayan öğrenci, "Siz ve sizin gibi AK Parti taşeronlarını burada istemiyoruz" dedikten sonra cebinden yumurta çıkardı. Bu sırada yanında bulunan grupta aynı şekilde ceplerinde getirdikleri yumurtaları Yiğit Bulut'a fırlattı. Kürsü kenarında bekleyen görevliler, ellerindeki şemsiyelerle Bulut'u korumaya çalıştı.

  "KİM BANA KARTVİZİTİNİ FIRLATTI"

  Yumurtalı saldırıyı, salonda bulunanlar da alkışlarla protesto etti. Öğrenciler salon dışına çıkarılırken, konuşmasını sürdüren Bulut, "Dümbüllü sahnede oyun oynarken birisi salatalık fırlatınca, 'Kim kartvizitini fırlattı' demiş. Biz burada, emperyalist sistemin Türkiye'yi nasıl kuşattığını anlatıyoruz, adam kalkıp ne diyor. O adam benim kadar solcu olamaz. Benim kadar anti-emperyalist olamaz. Ben bunu gidip, Birleşmiş milletlerde anlatıyorum, İtalya'da anlatıyorum, NATO'da anlatıyorum, televizyonda anlatıyorum" dedi.

  LAÇİNER'DEN YİĞİT BULUT'A DESTEK

  Konferansın ardından Yiğit Bulut'a plaket vermek üzere sahneye gelen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Yiğit bey, çok sert eleştirileri kaldırır. Her şeyi söyleyebilirsiniz. Bu demokratik hakkınız. Ama yumurta atmak acizlik sembolüdür, acizliği gösterir. Yani karşınızdakinin fikrinin karşısına kendi fikrinizi çıkaramadığınızı gösterir" dedi.


  Görüş Bildir