taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Mehmet Görmez'den Özgecan açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Özgecan'ın vahşetle öldürülmesiyle ilgili tweetler attı.

Detay Haber | 15.02.2015 - 15:10..
Whatsapp ile paylaş

Mehmet Görmez'den Özgecan açıklaması

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'la ilgili Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i eleştiren bir yazı kaleme aldı. Yazısında "Bu konuda verilecek bir fetvan yok mu" diye Görmez'e yüklenen Ahmet Hakan'a ders niteliği taşıyan açıklama twitter üzerinden yapıldı.

MELEKLER ALEMİ DE AĞLADI

Görmez, Mersin'de Özgecan'ın katledilmesiyle ilgili, "Bu insanlığını kaybetmiş habis ruhların nasıl bu kadar pervasız olabildiklerinin müzakere edilmesi gerektiği açıktır" ifadelerini kullandı. Görmez, melekler aleminin de bu acıya ağladığını söyledi.

İşte Mehmet Görmez'in o açıklamaları:

Masum ve pak kardeşimiz Özgecan'ın zalim ve gaddar bir kültür tarafından acımasızca yok edilmesi karşısında sadece biz kardeşlerinin değil melekler aleminin de bu acıya ağladığını düşünüyorum.

İNSANLIĞINI KAYBETMİŞ HABİS RUHLAR

Bu insanlığını kaybetmiş habis ruhların nasıl bu kadar pervasız olabildiklerinin hemen her düzlemde müzakere edilmesi gerektiği açıktır.

İNSAN YETİŞDİRME DÜZENİMİZİ GÖZDEN GEÇİRELİM

Artık devlet ve toplum olarak nerede nasıl hata yapıldığının ve insan yetiştirme düzenimizin sıkı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Özgecan kardeşimize Cenabı Allah’tan rahmet, kederli ve acılı ailesine sabır ve başsağlığı dilerken bu meş'um kültürün tehditleri altında yaşayan hiçbir kadın kardeşimizi yalnız bırakmayacağımızı buradan duyurmak isterim.

AHMET HAKAN NE DEMİŞTİ?

Mehmet Görmez'den Özgecan açıklaması

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir