taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Mehmet Günsür meşhur idam sahnesi hakkında konuştu

Muhteşem Yüzyıl'da 2 yıl soluksuz izlediğimiz Mehmet Günsür, idam sahnesi hakkında konuştu.


Whatsapp ile paylaş
Mehmet Günsür meşhur idam sahnesi hakkında konuştu

Mehmet Günsür meşhur idam sahnesi hakkında konuştu

Muhteşem Yüzyıl'daki şehzade rolüyle iki yıldır sevenlerini  ekrana kilitleyen gerçek hayatta belgeselci eşiyle dünyayı gezip, ortak projeler yapan, üç çocuk babası, neredeyse tanışır tanışmaz 'Memo' diyebileceğiniz sıcacık biri Mehmet Günsür.

Mehmet Günsür, ailesini, belgesel projelerini, ve çok tartışılan Şehzade Mustafa'nın katli sahnesi hakkında çok özel açıklamalarda bulundu.

'CELLATLARI GÖRDÜĞÜMDE UMUDUM TÜKENDİ'

Boğdurulma sahnesi zorladı mı seni?

Zorladı tabii ki. Her şeyden önce gerçekten yaşamış tarihi bir karakteri canlandırmanın zorunluluğu var. Üzerine ince ince düşünmek gerekiyor. Tabii ki çok ağır. Olayın kendisi ağır. Dönem ağır. Saray ağır. Keyifli bir hayat değil. İşimizin bir parçası da o karanlıktan kurtulmayı öğrenmek rolü canlandırırken.

Sarsıcı bir sahneydi. Kabuslar gördüğün oluyor mu?

Hayır, rolün beni ele geçirmesine izin vermiyorum.

Ölüm sahnesi sende hangi duyguları uyandırdı?

Zaten projeye başladığım zamandan beri hazırlandığım bir sahneydi bu. Üzerine çok düşünme fırsatım oldu. Duygularım çok karışıktı. Bir evladın babası tarafından öldürülmesi iki taraf için de çok ağır. Benim için iki boyutu var: cellatları görmeden önce ve sonra. Önce bir umut var, inadına bir umut. Baba-evlat sevgisine, onun kutsallığına inanmışlık var. O kadar büyük ki bu umut, aksini söyleyen bütün işaretlerin tuzak olabileceğini düşünecek kadar... Cellatları gördükten sonrası ise yaşanabilecek en ağır hayal kırıklığını yaşadım.

Röportajın devamı için tıklayın..

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir