taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8844
6.5191
1490.17
94137.22
282.029
46960.07

Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti

PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'la bayram görüşmesi yapmak için kardeşi Mehmet Öcalan adaya gitmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine geldi.

11.09.2016 - 09:27..
Whatsapp ile paylaş
Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti

öcalann

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için İmralı Adası'na gitmek üzere Bursa'nın Gemlik ilçesine geldi.

Abdullah Öcalan'ın avukatı Mazlum Dinç ile sabah saatlerinde Gemlik Jandarma Komutanlığı önünde işlemlerin tamamlanmasını bekleyen Mehmet Öcalan aracın içinde gazetecilere yaptığı açıklamada, İmralı Adası'na gidebilmek için Gemlik'te olduklarını söyledi.

Öcalan, tek istediklerinin görüşmenin gerçekleşmesi olduğunu dile getirdi.

"ÖCALAN'IN DEMOKRATİK HAKLARI VAR"

Burada basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Mehmet Öcalan, "2 seneye yakın zamandır görmüyoruz. Avukatlar da 5 yıldır görüş yapmadı. Biz hükümetten devletten bir tek bunu istiyoruz. Öcalan'ın yasal hakkı vardır. Bunun için avukatların önünün açılmasını bekliyoruz. Bir de ailenin demokratik hakkdır... Bu hakkın bize verilmesini istiyoruz." dedi.

Daha sonra, Mehmet Öcalan ve avukat Dinç, kimlik kontrolü ve üst araması için İlçe Jandarma Komutanlığına alındı. Öcalan ve Dinç'in işlemlerinin tamamlanmasının ardından adaya hareket etmesi bekleniyor. İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevinde hükümlü bulunan terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a, Kurban Bayramı dolayısıyla kardeşi Mehmet Öcalan ile açık görüş izni verilmişti.

Mehmet Öcalan, görüş için İmralı Adası’na gitti VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir