taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0919
Euro
6.6125
Altın
1643.95
Borsa
116829.39
Gram Altın
322.019
Bitcoin
59550.93

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

Doğu ve Güneydoğu bölgesinde zorlu kış şartlarına rağmen mehmetçiğin vatan nöbeti devam ediyor.

AA | 31.01.2016 - 14:56..
Whatsapp ile paylaş

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen mücadelede etkin görev alan komandoların, zorlu kış koşullarındaki eğitimi nefes kesiyor.

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor VİDEO

-20 DERECEDE VATAN SAVUNMASI

Hakkari'de 2 bin 135 rakımlı bölgede bulunan Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki komandolar, hava sıcaklığının bazen sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü koşullarda dahi eğitimlerini aksatmadan vatan savunması için göreve hazır bekliyor. Sümbül Dağı karşısında 5 taburdan oluşan Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı, her türlü hava ve iklim koşullarında operasyon yapabilen sayılı birlikler arasında yer alıyor.

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

KAMUFLE OLUYORLAR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebekleri konumundaki komandolar, silah ve teçhizatlarını kış şartlarına uygun kamufle ediyor. Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına bağlı Kırmızı Tepe Üs Bölgesinde de Mehmetçik gece gündüz demeden etkin mücadele yürütüyor. 2 bin 560 rakımlı tepede kurulu üs bölgesinde komandolar, keşif, gözetleme ve emniyet faaliyeti gerçekleştiriyor.

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen mücadelede etkin görev alan komandoların, zorlu kış koşullarındaki eğitimi nefes kesiyor. Hakkari'de 2 bin 135 rakımlı bölgede bulunan Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki komandolar, hava sıcaklığının bazen sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü koşullarda dahi eğitimlerini aksatmadan vatan savunması için göreve hazır bekliyor.

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

HER TÜRLÜ HAVA KOŞULUNA RAĞMEN OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Sümbül Dağı karşısında 5 taburdan oluşan Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı, her türlü hava ve iklim koşullarında operasyon yapabilen sayılı birlikler arasında yer alıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebekleri konumundaki komandolar, silah ve teçhizatlarını kış şartlarına uygun kamufle ediyor.

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

Mehmetçik eksi 20'de vatanı savunuyor

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir