taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9195
6.5275
1494.16
95080.91
284.453
49035.59

Merkel: Avrupa'da yükselen ırkçılığı önlemeliyiz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, felakete yol açabilecek ırkçılık politikalarıyla ve Avrupa’da giderek artan ırkçı hareketleri eleştirdi.

REUTERS | 12.01.2019 - 05:23..
Whatsapp ile paylaş

Merkel, Atina ziyareti sırasında, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı, "farklı siyasi ailelere" mensup olmalarına rağmen müttefik olarak adlandırdı.

Merkel, Avrupa ülkelerinin, daha önceden defalarca kez felaketetlere yol açan milliyetçilik politikalarını önlemek için iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

Merkel: Avrupa'da yükselen ırkçılığı önlemeliyiz

"POPÜLİST SÖYLEMLER TEHLİKELİ"

Daha sonra Atina'daki bir Alman okulunu ziyaret eden Almaya Başbakanı, burada öğrencilerle yaptığı görüşmede, popülist söylemleri de eleştirerek "Birçok Alman, sadece kendileriyle ilgileneceklerini söyleyecek, bazı Yunanlılar da sadece kendileriyle ilgileneceklerini söyleyecek. Bu artık tehlike demektir." dedi.

Merkel: Avrupa'da yükselen ırkçılığı önlemeliyiz

YÜZBİNLERCE GÖÇMEN, AŞIRI SAĞ'I GÜÇLENDİRDİ

Almanya İçişleri Bakanlığı'nın tahminlerine göre, 2015 yılında 900 bin göçmen ve mülteci Almanya'ya giriş yaptı ve bu da ülkede aşırı sağın güçlenmesine neden oldu. Ekim 2018'de muhafazakar sağ ittifakı CDU / CSU'nun liderleri Angela Merkel ve Horst Seehofer düzenledikleri ortak brifingde, göçmen akınını yılda 200 bin kişiyle sınırlandırma konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir