taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6799
Euro
7.3123
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.999
Bitcoin
46713.44

Merkel ve Hollande Ukrayna'da

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkenin doğusundaki sorunun barışçıl yolla çözülmesini görüştü.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Merkel ve Hollande Ukrayna'da

UKRAYNA

Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Poroşenko, Merkel ve Hollande Devlet Başkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

Petro Poroşenko, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile yaptığı görüşmelerin, doğuda ateşkesin sağlanması konusunda umut verdiğini belirtti.

Ukrayna'daki gerginliğin giderilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulunmalarından ve ülkesine gösterdikleri destekten dolayı Avrupalı liderlere teşekkür eden Poroşenko, bunun kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Merkel ve Hollande Ukrayna'da

UKRAYNA YASALARINA UYGUN YEREL SEÇİMLER

Poroşenko, Minsk mutabakatlarında yer alan tarafların üstlendikleri sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini yineleyerek, bu çerçevede ateşkesin sağlanması, rehinelerin serbest bırakılması, sınırların kontrolünün sağlanması, Ukrayna topraklarındaki tüm yabancı askerlerin çıkarılması ve işgal edilen topraklarda Ukrayna yasalarına uygun olarak yerel seçimlerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Merkel ve Hollande Ukrayna'da

Merkel ve Hollande Ukrayna'da

İNSANİ YARDIM VURGUSU

Doğunun ekonomik açıdan kalkındırılması için ciddi adımların atılması gerektiğini kaydeden Poroşenko, bu adımların serbest ekonomik bölgenin oluşturulmasını, sosyal ödemelerin yapılmasını ve insani yardımların gerçekleştirilmesi öngördüğünü söyledi.

Petro Poroşenko, Angela Merkel ve François Hollande arasındaki görüşmeler devam ediyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir