taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Merkel: Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz

Almanya Başbakanı Merkel, Yunanistan'da seçimlerin ardından yaşanan gelişmelere ilişkin, "Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz" dedi.

AA | 04.02.2015 - 17:19..
Whatsapp ile paylaş

Merkel: Yunanistan'ın somut önerilerini bekliyoruz

Almanya Başbakanı Angela başkent Berlin'de Malta Başbakanı Joseph Muscat ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Yunanistan'daki seçimlerden sonraki gelişmelere değinen Merkel, Yunanistan’da hükümetin henüz yeni göreve başladığını anımsattı.

SOMUT ÖNERİLERİNİ BEKLİYORUZ

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble'nin Yunan mevkidaşıyla görüşeceğini belirten Merkel, “Biz şimdilik Yunanistan’ın somut önerilerini bekliyoruz” dedi.

AVRO BÖLGESİ

Önerilerden sonra bu konuda görüşmeler yapabileceklerine işaret eden Merkel, Almanya siyasetinin Yunanistan’ın Avro Bölgesi’nin bir parçası olarak kalması yönünde olduğunu ve bu şekilde kalacağını kaydetti. Avro Bölgesi’nin bölünüp bölünemeyeceğiyle ilişkin bir soruya karşılık Merkel, Avro Bölgesi’ne üye olan ülkelerin Yunanistan’a ilişkin tutumunun farklı olmadığını düşündüğünü belirterek İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile telefon görüşmesi yaptığını, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de temasa geçtiğini ifade etti.

AB ZİRVESİNDE ÇİPRAS İLE GÖRÜŞECEK

Yunanistan halkının seçimine saygı duyduğunu söyleyen Merkel, gelecek hafta AB zirvesinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşeceğini bildirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir