taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8052
6.4413
1464.25
108011.45
273.189
42264.81

Mersin'de 2 milyon civciv ölüme terk edildi

Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde tavuk ve yumurta üretim firması, kiraladığı kümese yaklaşık 2 milyon civciv getirdi. Firma iflas edince, aç ve susuz kalan civcivler ölüme bırakıldı.

DHA | 28.01.2019 - 13:59..
Whatsapp ile paylaş

Çamlıyayla'da Sabire Eren'e ait kümesi kiralayan Adana merkezli şirket, buraya yaklaşık 2 milyon civciv getirdi. Şirket kısa süre önce iflas ettiğini açıklayıp, 15 gündür bölgeye yem göndermeyince hayvanlar, açlık ve ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Mersin'de 2 milyon civciv ölüme terk edildi

200 BİNE YAKIN CİVCİV ÖLDÜ

Şimdiye kadar 200 bine yakın civciv açlıktan öldü. Ölen civcivleri küreklerle çuvala doldurup atmak zorunda kaldığını belirten kümes sahibi Sabire Eren, "Hayvanların aç susuz öldüğüne yanıyorum. Ağzıma ekmek alsam boğazımda kalıyor. Bu hayvanların günahı ne anlayamadım. Yıllardır böyle bir şey görmedik." diyerek gözyaşı döktü.

Mersin'de 2 milyon civciv ölüme terk edildi İZLE

2 MİLYON HAYVAN VAR

Mahalle Muhtarı Mustafa Borluoğlu ise yardım beklediklerini ifade ederek, "Firmanın göndermiş olduğu civcivler ölmeye başladı. Civcivler geleli 15 gün oldu, bir sefer yem gelmedi. Kendi imkanımızla bu kadar yapabiliyoruz. İmkanlar el vermeyince civcivler telef oldu. Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden yardım istiyoruz. Tarım kredi ve bankalara borcu olan bu insanlara yardım edilmesi lazım. Bir papağan kadar bu tavuk üreticilerinin değeri kalmadı. Sahada 2 milyon hayvan var, bunların hepsi ölüme terk edildi." dedi.

Mersin'de 2 milyon civciv ölüme terk edildi

Mersin'de 2 milyon civciv ölüme terk edildi

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir