taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Mersin'e katlı kavşak projesi geliyor

Meclis Toplantısında Tulumba Kavşağı için katlı kavşak projesinin imar planlarına işlenmesi ile ilgili raporun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.


Whatsapp ile paylaş
Mersin'e katlı kavşak projesi geliyor

hyrt

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı ikinci birleşim toplantısı yapıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı'nda ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocaman başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısında, Tulumba Kavşağı için hazırlanan, battı-çıktı olarak da adlandırılan katlı kavşak projesinin imar planlarına işlenmesi ile ilgili raporun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

KAVŞAK DÜZENLEMESİ YAPILDI

Tulumba Kavşağı'nı yıkım kararının ardından yeni projenin tamamlandığını ve projenin yakın zamanda hayata geçeceğini söyleyen Başkan Kocamaz, "Mevcut Tulumba Kavşağı'nın bulunduğu yerdeki kavşak düzenlemesi yeniden yapılmıştır. Buna göre güneyden kuzeye doğru İnönü Bulvarı üzerinden battı-çıktı şeklinde trafik akışı sağlanacak. GMK Bulvarı'nda ise geçiş, hemzemin olarak mevcut yol üzerinde yapılacaktır. Burada ışıksız olarak düşünülen bu kavşak düzenlemesi ile akıcı bir trafiğin sağlanmasını hedefliyoruz. Tulumba Kavşağı ile birlikte, bir kavşağı daha köprülü kavşak olarak düzenleyerek ve Mersinlilerin hizmetine sunacağız" şeklinde konuştu.

OY BİRLİĞİ İLE YETKİ VERİLDİ

Meclis Toplantısı'nda ayrıca, hatlardaki yolcu yoğunluğu nedeniyle sıkıntılar yaşandığından, sıkıntıların çözüme kavuşması ve Mersinlilerin rahat yolculuk etmesi için 10 adet 18 metrelik körüklü tipte otobüs aracı satın alınabilmesi için, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a oy birliği ile yetki verildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mezitli Belesiyesi'nin Cemevi talebine yüzde 50 maddi destek verebileceklerini ifade etti. Meclis oylamasına sunulan teklifin ilgili komisyonlara havale edilip görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir