taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Metin Feyzioğlu: Bal gibi de buz gibi de sansür

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, internet düzenlemesine değinerek 'Bal gibi de buz gibi de sansür' değerlendirmesinde bulundu.

12.02.2014 - 08:50..
Whatsapp ile paylaş

Metin Feyzioğlu: Bal gibi de buz gibi de sansür

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Antalya'daki bir toplantıda konuştu.

'İNTERNETE DOKUNULMAKTADIR'

Feyzioğlu, internetle ilgili düzenlemede yapılanın düşünceyi sansürlemek olduğundan kuşku bulunmadığını savundu. TBB Başkanı, "Burada, bal gibi de buz gibi de düşünce sansürlenmektedir. İnternete dokunulmaktadır" ifadesini kullandı.

'BURADA DÜŞÜNCE SANSÜRLENMEKTEDİR'

Yasanın sonucunun çağdaş dünyada emsali bulunmayan bir sansür olacağını gerekçeleriyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir dilekçeyle aktardıklarını ifade eden Feyzioğlu, "Burada, bal gibi de buz gibi de düşünce sansürlenmektedir. İnternete dokunulmaktadır. Üstelik, 2012 yılında Türkiye benzer bir uygulamada Avrupa İnsan Hakları Mahkemesince (AİHM) mahkum edilirken, mahkemenin koyduğu bütün ölçütler de ihlal edilerek sansür getirilmektedir. Yine mahkumiyet gelecektir. Daha öncesinde de Anayasa Mahkemesi'nden iptalin gelmesi beklenecektir" iddiasında bulundu.

'AVUKATIN NE İŞE YARADIĞINI ANLAMIŞ BİR YARGIYA İHTİYAÇ VAR'

Feyzioğlu, konuşmasının devamında, son dönemdeki iddiaların sonuna kadar araştırılması gerektiğini belirterek, "Gereğinin yapılması için de tarafsız, bağımsız, etkin, adil yargılama yapan ve avukatın ne işe yaradığını anlamış bir yargıya ihtiyaç vardır" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir