taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

MGK Abdullah Gül başkanlığında toplandı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında toplandı. MGK’nın ana gündem maddesini yasa dışı dinlemeler oluşturuyor.

26.02.2014 - 15:06..
Whatsapp ile paylaş

MGK Abdullah Gül başkanlığında toplandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında saat 14.40’da başlayan MGK’da önemli gündem maddeleri masaya yatırılacak. Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen toplantıda, son günlerde yaşanan yasa dışı dinleme olayları masaya yatırılacak. TÜBİTAK’ın kriptolu telefonlarının ne kadar güvenilir olduğu ve TÜBİTAK içerisinden bilgi sağlanarak dinleme yapılıp yapılmadığı da MGK’da ele alınacak.

DİNLEME İDDİALARI MGK GÜNDEMİNDE

TÜBİTAK damgalı kriptolu telefonların ne kadar güvenilir olduğu son günlerde yaşanan olaylarla birlikte sorgulanır hale geldi. Devletin üst kademesinin de kullandığı kriptolu telefonları ayrıca kuvvet komutanları da kullanıyordu. TÜBİTAK’ın kriptolu telefonlarını kullanan kuvvet komutanlarının da dinlendiği yönündeki iddialar, bugün MGK’nın gündeminde olacak.

SURİYE'DE YAŞANAN SORUNLAR GÖRÜŞÜLECEK

MGK’nın bir diğer önemli maddesi ise Suriye’de yaşanan gelişmeler olacak. İç gelişmelerin de masaya yatırılacağı toplantının en önemli maddeleri arasında Suriye sınırında yaşanan olayların detaylı olarak değerlendirilmesi bekleniyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir