taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

MHP Lideri Bahçeli'nin grup konuşmasının hikayesi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Alo Fatih" temalı grup konuşma metnini kendisinin yazdığı ortaya çıktı. Bahçeli, sosyal medyada da dikkat çeken konuşması için sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmış.


Whatsapp ile paylaş

MHP Lideri Bahçeli'nin grup konuşmasının hikayesi

MHP Lideri Bahçeli'nin grup konuşmasının hikayesi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, bugünkü grup konuşmasında, basına sızan "Alo Fatih" telefon görüşmelerini sert sözlerle eleştirdi. Kimi yerde, alaycı ifadeler kullandı. Bahçeli'nin, sosyal medyada büyük ilgi gören ve çok tartışılan konuşmasını nasıl yazdığı ortaya çıktı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli'nin o konuşmayı nasıl yazdığını Hürriyet'e anlattı.

Yalçın, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yapacağı konuşmaları, dünyada ve Türkiye'deki pekçok liderin aksine "tek başına" kaleme aldığını vurguladı.

ÖNCE BAŞKANLIK DİVANI'NI TOPLUYOR

Bahçeli'nin, her Salı günü gerçekleşen grup toplantısından bir gün önce, Pazartesi günleri, saat 19.00'da önce kendisi dahil 16 kişiden oluşan MHP Başkanlık Divanı'nı topladığını anlatan Yalçın, şöyle konuştu; "Bu toplantıda, bir hafta boyunca Türkiye ve dünyada meydana gelen gelişmeler ele alınır. Herkes fikrini söyler. Saat 20.00/21.00 gibi de Genel Başkan odasına geçer ve grup konuşması için çalışmaya başlar".

"SORU SORACAKSA, DANIŞMANI ARAR..."

Bahçeli'nin odasında konuşmasını tek başına kaleme aldığını anlatan Yalçın, ancak bazı ayrıntılarda ihtiyaç duyması halinde, ilgili danışmanını telefonla arayarak, yanına çağırdığını ve bilgi aldığını da anlattı. Yalçın, şöyle konuştu;

"KİMİ ZAMAN SABAHLARA KADAR KONUŞMA YAZAR"

"Genel Başkan'ın konuşmasını kaleme alması, kimi zaman sabahın ilk saatlerine kadar sürer. Örneğin geçen hafta sabah 05.00'e doğru çıktı, birkaç saatliğine evine geçti, oradan da Meclis'e gelip, grup konuşmasını yaptı."

O KONUŞMAYI YAKLAŞIK 6 SAATTE YAZDI...

Yalçın, MHP Lideri'nin bugün grup toplantısında yaptığı konuşmayı yazmak için de, dün akşamki Başkanlık Divanı'nın ardından odasına çekilerek çalışmaya başladığını ve sabah 03.15'e kadar çalıştığını anlattı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir