taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

MHP Lideri Devlet Bahçeli: 116 karanlık gün

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yozgat'ta yaptığı açıklamasında Erdoğan'ın Başbakan oluşuna kadar geçen süreyi ' 116 karanlık gün' olarak niteledi.


Whatsapp ile paylaş

MHP Lideri Devlet Bahçeli: 116 karanlık gün

MHP Lideri Devlet Bahçeli: 116 karanlık gün

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Yozgat'taki ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmasının gündemi Başbakan Erdoğan ve ses kayıtlarıydı.

'BUNU AK PARTİ YÖNETİCİLERİNİN ÇOK İYİ DÜŞÜNMESİ GEREKİYOR'

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları;

"2002’de bir yeni parti kuruldu. Milli görüşün ikiye bölünmesiyle oluşan bir siyasi parti… Bu partinin adı Adalet ve Kalkınma Partisi oldu. Milletimiz o zamanki ekonomik sıkıntılardan bıkmış usanmıştı. Yeni bir partinin arkasından gitmeyi umut olarak gördü. Vatandaşımızdan yüksek bir destek sağlayarak Meclis’te sayısal çoğunluğu alarak tek başına iktidar olma olanağı sağladı. Bu Türkiye için önemli bir olaydır. Bir parti düşünün çok kısa sürede tek başına iktidar oluyor. Bunu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yöneticilerinin çok iyi düşünmesi gerekiyor.

'GÜL'DEN BAŞBAKANLIK GÖREVİNİ ÜSTLENMESİNİ İSTEDİ'

Bir noktanın altını çizmek lazım. 2002'nin 3 kasımında yapılan seçim sonrası Adalet ve Kalkınma Partisi tek başına iktidar oldu ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletvekili seçimine yeterli olamadığından çok yakın arkadaşı olan sayın Abdullah Gül’den başbakanlık görevini üstlenmesini istedi. Ondan sonra 16 Mart 2003 tarihine kadar Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey sadece parti genel başkanı olarak kaldı.

'116 KARANLIK GÜN'

Bu süre içinde bir gelişme oldu. Bunu hatırlamanız özellikle de Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu size anlatması lazım. 116 gün bir karanlık noktası oldu. Bu 116 günde bir gelişme ortaya çıkıyor. Siirt’te 3 milletvekili var, birisi istifa ettiriliyor. Boşalan yere ara seçim yapılması için CHP ile işbirliğine girdiler. Yasa değişikliği ile Sayın Erdoğan’ın milletvekili olmasını sağladılar. Sayın Başbakan, şimdiki Cumhurbaşkanı Gül görevinden ayrıldı.

'ERDOĞAN İLE BAYKAL BİR TÜRLÜ ANLATAMADI'

Ve 59. Hükümetin Erdoğan tarafından kurulmasını sağladılar. Şimdi durup dururken, seçimler bitmişken bir ilde bir milletvekili istifa ettiriliyor. Boşalan vekilin yerine bir şahıs milletvekili oluyor. Genel başkanı olduğu partiden de başbakan oluyor. Bu imkanı kim nasıl verebilir. Bu 116 günün karanlık noktası nedir? Bunu Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal bir türlü anlatamadı. ‘İç ve dış odaklar benimle uğraşıyor’ diyorsun da milletvekili olmadan başbakan olmayı niye anlatamıyorsun?"

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir