taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması - izle

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

04.02.2014 - 11:14..
Whatsapp ile paylaş
MHP Lideri  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması - izle

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yaptığı grup toplantısında gündeme ilişkin olayları değerlendirdi. "Twitter delikanlılığından medet umanlara itibar etmeyeceğiz. Başka da bir şans kalmadıktan sonra son sözümüzü herkes duyacak, Türk milleti adına neleri göze aldığımızı herkes görecektir." dedi.

MHP Lideri  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması - izle

MHP Lideri  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması - izle

Bahçeli'nin konuşmasından satır başlıkları;

'OYUNLARI YIRTA YIRTA BUGÜNLERE GELDİK'

"Bizler bu oyunları 45 yıldır boza boza bugünlere geldik. Oyunları yırta yırta bugünlere geldik. Demokrasiden asla ayrılmayız, kararlı olduğumuzu herkes bilsin. Bizim kaybedecek bir anımız, feda edecek bir insanımız yoktur. Kaybedecek değerlerimiz yoktur.

'TWITTER DELİKANLILIĞINDAN MEDET UMANLAR'

Twitter delikanlılığından medet umanlara itibar etmeyeceğiz. Başka da bir şans kalmadıktan sonra son sözümüzü herkes duyacak, Türk milleti adına neleri göze aldığımızı herkes görecektir. 8-9 Şubat’ta partimizin 45. yılını kutlayacağız. Türk siyasetine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Merkez Bankası Başkanı itibarını tartışmaya açmıştır. Dolar kurlarıyla ilgili kehanette bulunan başkan bunda da yanılmıştır, hesap tutmamıştır. Enflasyon rakamı beklenenden yüksek çıkmıştır. Sağlanamayan finansal istikrar Merkez Bankası’nın inandırıcılığı kalmamıştır.

'AKP ÇOK CİDDİ OY KAYBI YAŞADI'

Zamanında alınmayan tedbirlerden dolayı uğranılan zararlar faiz yükseltilmesiyle kapatılmaya çalışılmıştır. Başbakan’ın ümüğünüzü sıkarız, ağır bedelini ödeyeceksin diyerek rest çektiği faiz lobisi herkesi şoke etmiştir. Faiz lobisinin kabaran iştahını vatandaşımızın gırtlağından kesmiştir.

'166 MİLYAR DOLARLIK DÖVİZ AÇIĞI'

Başbakan Faiz lobisinin eteğine sarılmıştır. 166 milyar dolarlık döviz açığı bulunan sektörün, faiz artışıyla ilgili kredilerde yaşananlar büyük facia yaratacaktır. B ve C planları olduğunu yüzsüzce ifade Başbakan Erdoğan faizcilere sancaktarlık yapmaktan geri durmamıştır. Bu hastalıklı iktidarı halkımız mutlaka alt edecektir.

'AYAKKABI KUTULARI DOLSUN DİYE OY VERMEDİ'

Başbakan terör estirdikçe milletimizin daha da kaygılanacaktır. Başbakan ve hükümeti demokrasiyi kambur olarak görmektedir. Türk milleti Erdoğan’ın nefret saçan dilinden, politikalarından tiksinme noktasına gelmiştir. Tüm hesaplarını iktidardan hiç gitmemek uğruna yapmıştır. Ayakkabı kutuları dolarlarla dolsun diye oy vermedi vatandaşımız. Başbakan milli iradeyi dolandırmıştır. Hükümet suça batmış, her yanı kapkara kesilmiştir. Bu kadar karaya bürünmüş bir iktidar daha görülmemiştir. Türkiye hırsızların koltuklarda oturduğu günleri yaşamaktadır.  

'AKLANMALARI GEREKMEKTEDİR'

AKP saltanatının dehşeti yaşamaktadır Türkiye. 43 gün içinde istifa etti 8 tane AKP’li bakan. Görevden alındığını duyunca açıklamalarda bulunan ama aba altından sopayı görünce “Liderimden özür dilerim” diyen eski Çevre ve şehircilik bakanı tüm beyanlarının altında kalmıştır. Bu bakanların konuşma yapmadan önce kendileri aklamaları gerekmektedir, bu demokrasinin ahlakıdır.  

'VATANSIZLARIN TURBOSU'

Başbakan AKP’ye bazı tuzlukların da sızdığını açıklamıştır. Her lafını ihanetle bitiren Başbakan, kendi ihanet söylemlerini nasıl açıklayacaktır. Vatansızların turbosu olmayı nasıl izah etmektedir. Küresel hesapların tutunduğunu, İmralı canisiyle işbirliği yapıldığını biliyorduk da tuzlukların sızacağını hiç düşünmemiştik.  

'BAŞBAKAN SENİ VE HÜKÜMETİNİ TUZ GÖLÜ’NE ATIP...'

Başbakan ağzından çıkanın farkında değildir. Başbakan seni ve hükümetini Tuz gölüne atıp kireç banyosu yaptırsak ardından Van gölünde aklasak yine temizlenemez, yine aklanamazsın.

'HOLOGRAM GÖRÜNTÜSÜ'

Başbakan’ın hologramı görüntüsü tüm hukuk camiasının üzerine düşmüştür. Sanal medyaya düşen telefon dinlemeleri ibretliktir. Başbakan villaları zincir gibi dizmiş, ağabey dediği işadamlarını rahatlatmak için bakanları kuklaya çevirmiştir. Kim sesini çıkardıysa yol temizliği yapmıştır.

Ne varsa Başbakan için normal olmuştur, sıradan kabul edilmiştir. Başbakan’ın milli iradeye ihanet ederek kendisi ihya etmesini görmelidir. Birçok ihaleyi alan sonradan göreme işadamlarının kendi aralarındaki konuşmaları artık son raddedir. Başbakan Erdoğan medya şirketlerinin el değiştirmesinde aktif rol oynamıştır.

'MİLYON DOLARI TIPIŞ TIPIŞ VERMİŞLER'

AKP’nin kuytusuna yatarak ihale kazanan işadamları uykularından olsalar da, yüzleri simsiyah olsa da milyon dolarları tıpış tıpış Başbakan’a vermişlerdir. Bunlardan bazı işadamları  ilk kez haraç verenleri teselli ederken, biz alıştık sen de alışırsın diyerek yüzsüzlüğünü göstermektedir. Medyaya düşen şerefsizliklerin altından nasıl kalkacaklardır. Bunlarda mı iftiradır?

'ANANAS VE TESBİHE KAFA YORACAĞINA...'

İlahiyatçılar neden suskundur? Türkiye rüşvetin cirit attığı bir yer haline gelmiştir. Ananas ve tesbihe kafa yoracağına o işadamları kendisini ele verdiğinde ne yapacaktır onu düşünmelidir. Tası tarağı toplayıp okyanus ötesinde soluğu alacak veya yüce divanda hesap verecektir. Başbakan telefon dinlenmelerinden sızlanmaktadır. Kendini masum göstermeye çabalamaktadır.

'BAŞBAKAN ŞİMDİ NEDEN SIZLANIYOR'

Ortam dinleme alışkanlığı bugünkü kadar kuralsız olmamıştır. Başkalarını dinlerken hiç sesi çıkmayan başbakan neden şimdi sızlanıyor. Başbakanın dinlemeleri yapılmamış olsaydı, medya yıkılmasaydı her şey eski tas eski hamam devam edecekti.

'TELEFONLA KONUŞMAK İŞKENCEYE DÖNMÜŞTÜR'

Subayların, askerlerin konuşmaları ifşa edildiğinde Başbakan’ın çıtı çıkmamıştır, oralı bile olmamıştır. Özel hayatlar delik deşik edilmiş ama başbakan üç maymunu oynamıştır. Telefonla konuşmak işkenceye dönmüştür. Böcek sürüsü yolunu şaşırmış en sonunda başbakanın ofisine gelmiştir. Ofis ve resmi konutuna bulunan cihazlarla ilgili soruşturma açılmıştır.

'BAŞBAKAN SIKIŞMIŞ, DÜĞMEYE BASMIŞTIR'

Adli sürecin nasıl ilerleyeceği bizim için önemlidir. Başbakan dinlemelerin sınırsız olmayacağını toplama da 6 ayı geçmeyeceğini öne sürmüştür. Başbakanın telefon dinlemeleriyle ilgili hazırladığı yönetmelik yolsuzluğu örtmek için. Başbakan sıkışmıştır, düğmeye basmıştır."YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir