taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6738
Euro
7.305
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.675
Bitcoin
47036.79

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı açıklamasında 'Alo Fatih', 'dershane' gibi gündeme dair konulara değindi.


Whatsapp ile paylaş

MHP lideri  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

MHP lideri  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları;

'GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİN KPSS ŞARTI...'

''Dershanelerin kapatılması ilkesel düzeyde benimsemediğimiz bir durumdur. Evlatlarımızı dershanalere mahkum eden yürürlükteki bozuk sistem değişmeden alınacak her karar boşlukta kalacaktır. Dilini ayarı kalmayan Başbakan'ın şuursuzca davranması kendisine kaybettirecektir. Bizi düşündüren bir başka mesele ise görev yapan öğretmenlerin KPSS şartı aranmadan sözlü sınavla MEB'e dahil edilme kararıdır.

'ÖĞRETMENLER BUGÜNLERİ UNUTMAMALI'

Dershane öğretmenlerini mülakatla alacak olan hükümet atanamayan öğretmenlerimize ne diyecektir? Anlaşılan memuriyete yeni başlayan öğretmenlerimiz hükümete yakınlık uzaklıklarına göre değerlendirmeye alınacaktır. Hükümet yangına adeta körükle gitmektedir. Öğretmenler bugünleri unutmamalıdır. Kalem tutan elleri ile Başbakan'ın üzerine gitmelidir. Türkiye 10 yıllardır kısır bir döngünün pençesindedir. Kutuplaştırma ile yaşama ruhu tahrip edildi. Türk siyaseti çatışma üreten aktörlerden dolayı anlam ve değer kaybına uğramıştır. İntikam hırsı sorunları içinden çıkılmaz hale getirdi.

'ALO FATİH HATTI'

Başbakan uzandığı ilk telefonla Fatih'lerine emirler yağdıracaktır. Anlaşılan Başbakan'ın paralı askerleri, medyadaki soytarıları 24 saat eksiksiz hizmet vermektedir. Demek ki Alo Fatih hattı biz konuşurken sürekli açık ve çalışır haldedir. Şimdi de bir Alo Fatih haberiniz olsun tehlike büyük çünkü MHP sel gibi kurşun gibi fırtına gibi geliyor.

'BİZE BİR ALO DEMEN KAFİ'

Buradan Başbakan'a bir teklifte bulunuyorum. Üzüntüden Fatih'lerini azarlıyorsun gel bu işi çözelim şahsımın ne zaman ne kadar süre ile nerede ve nasıl konuşması gerektiğini bildirirken senin gönlünü kırmaz sana bir güzellik yapmaktan çekinmeyiz. Yeter ki sıkma canını. Bu kadar dert etme. Her şeyin orta yolu vardır. Bize bir Alo demen kafidir.

'BAŞBAKAN BİZİ DİNLERSE İZLERSE ÖRNEK ALIRSA ÇOK ŞEY ÖĞRENECEK'

Kanunsuz dinlemeler skandaldır. Sayın Başbakan şunu iyi anlaki bu ses kayıtlarının içeriği özel değil genel ahlaksızlığın daniskasıdır. Başbakan bizi ne kadar dinlerse izlerse örnek alırsa o kadar çok şey öğrenecek ve doğruyu görecektir. Ancak kendisi sesimizi kısmak için çırpınmıştır.

'İKİ FATİH'TEN BİR İNSAN SİLUETİ DE ÇIKMAYACAĞININ FARKINDAYIZ'

Başbakan şu anda ekran karşısında iki elini başına almış, Kemal Sunal'ın bir filminde Mazlum karakterinin kopyalarını yana döne arıyordur. Başbakan, MHP'nin görüş ve düşüncelerini ekranlarda alt yazı ile geçmesine dahi tahammül edemiyor. Medya organları Başbakan'ın tahakkümü altına alınmıştır. İki Fatih'ten bir insan silueti de çıkmayacağının farkındayız.

'DİKTATÖRLERİN BİZDEN HOŞLANMAMASI NORMALDİR'

Diktatörlerin bizden hoşlanmaması normaldir. İster anketlerideki oy oranlarımızla oynasınlar, milli irade hırsızları, medya zebanileri, ister bizi yok farz etmeye devam etsinler ne gam ne tasa gerekirse derdimizi tek tek 76,5 milyon vatandaşımıza açıklarız. Şunu herkes bilsin ki bunları yapacağız. Gerekirse dağ bayır dolaşır, vatandaşımıza tek tek derdimizi anlatırız.''


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir