taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Trump'a Erdoğanlı cevap

ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kürtleri vurmaları halinde Türkiye'yi mahvederiz" sözlerine Milli Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2015 yılında attığı tweetle karşılık verdi.

Haber Merkezi | 14.01.2019 - 10:41..
Whatsapp ile paylaş
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Trump'a Erdoğanlı cevap

Suriye'den çekileceklerini açıklayan ve askerlerini çekmeye başlayan ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye saatiyle bu gece skandal tweetler attı.

"TÜRKİYE'Yİ MAHVEDERİZ"

Bölgedeki YPG'lileri Kürt vatandaşlarla bir gören ve Türkiye'nin YPG'ye operasyon yapması hakkında "Kürtleri vurmaları halinde Türkiye'yi, ekonomik yönden mahvederiz. 20 millik (32 km) güvenli bölge oluşturulabilir." diyen Trump "Aynı zamanda Kürtlerin, Türkiye’yi provoke etmesini istemiyorum." ifadelerini de paylaşımına ekledi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI CUMHURBAŞKANI'NIN TWEETİNİ PAYLAŞTI

Trump'ın bu sözlerine, Milli Savunma Bakanlığı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Haziran 2015'te attığı tweeti tekrar paylaşarak, cevap verdi. Erdoğan'ın 3 yıl önce attığı twette ise; "Tüm dünyaya sesleniyorum: Bedeli ne olursa olsun, Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz." ifadeleri yer alıyordu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Trump'a Erdoğanlı cevap

Trump'tan Türkiye'ye Suriye tehdidi haberi
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Trump'a Erdoğanlı cevap

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir