taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Minik Muharrem'in ölümü ile ilgili soruşturma sonuçlandı

Van'da yaklaşık 2 hafta önce hayatını kaybeden ve bir çuvala konularak babasının sırtında kilometrelerce taşınan küçük Muharrem'in ölümüne dair soruşturma sonuçlandı.

19.02.2014 - 16:11..
Whatsapp ile paylaş

Minik Muharrem'in ölümü ile ilgili soruşturma sonuçlandı

Tüm Türkiye'yi derinden yaralayan ölümün ardından 112 hekiminin görev kusuru bulunduğuna karar verilerek, görev yeri değiştirildi.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada soruşturma ve olayla ilgili, "Van İli Gürpınar İlçesi Yalınca Köyü Çeli Mezrasında hayatını kaybeden Muharrem Taş’ın ölümü ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatı ile yapılan soruşturma neticelenmiştir. Buna göre; Van 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli bir Acil Tıp Teknisyeni ile 112 hekiminin görev kusuru bulunduğu anlaşıldığından, ilgili kişiler hakkında gerekli disiplin cezalarının verilmesi ve görev yerlerinin değiştirilmesine karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

RAPORUN ÖRNEĞİ VAN VALİLİĞİ'NE GÖNDERİLDİ

Ayrıca konuyla ilgili olarak Jandarma Karakolu ile İl Özel İdare Şantiye görevlileri hakkında gerekli incelemenin yapılması için raporun bir örneği Van Valiliği'ne gönderilmiştir.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir