taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8227
6.4842
1492.93
94896.23
279.394
47018.24

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ilk kez görüntülendi

Mısır'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 90'ın üzerinde oy alan Abdülfettah El Sisi'nin kızının fotoğrafı ilk kez yayınlandı.

03.06.2014 - 19:12..
Whatsapp ile paylaş
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ilk kez görüntülendi

Seçim zaferini ilân ederek cumhurbaşkanlığı koltuğuna geçmeye hazırlanan Sisi'nin kızı Ayet El Sisi'nin fotoğrafları Dubai merkezli El Arabiya yayın kuruluşu tarafından yayınlandı.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ilk kez görüntülendi

"NAZİK BİR KADIN"

Mısır'ın müstakbel first-kızı olan Ayet'in pembe başörtüsüyle arkadaşlarıyla görüldüğü bir kare ve yine eşiyle birlikte yer aldığı bir başka fotoğrafı kısa süre içinde büyük ilgi gördü. Twitter'daki paylaşımlarda, müstakbel Cumhurbaşkanı'nın kızından çoğunlukla "saygılı ve nazik bir kadın" olarak bahsedildi.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin kızı ilk kez görüntülendi

AYET İSMİNE TEPKİ

Öte yandan, bazı sosyal medya kullanıcıları ise Sisi'nin kızına verdiği isme tepki gösterdi. Bir kullanıcı, "Böyle isim olur mu? Ayet, Allah sözü, kelamı. Bu resmen şirk. Nasıl Müslüman bunlar?" ifadeleriyle Sisi'nin kızının isminin İslami değerlere hakaret olduğunu öne sürdü.

Sisi'nin ailesi, geçen Temmuz'daki darbenin ardından gerek ulusal gerekse de dünya basının ilgi odağı oldu.

DARBECİ BAŞKAN SİSİ

Mısır'ın 30 yıllık katı Hüsnü Mübarek rejiminin ardından demokratik seçimle gelen ilk lideri Muhammed Mursi yönetimini askeri müdahaleyle deviren Sisi, Genelkurmay Başkanlığı'ndan istifa ederek halkının iradesi doğrultusunda resmi yönetime talip olduğunu açıklamıştı.

Yaptığı darbe için aynı zamanda bir referandum niteliği taşıyan seçimlerde karşısında yalnızca tek bir rakip olan Sisi, oylama bir gün uzatılmasına rağmen istediği katılım oranını yakalayamadı. Ülkede seçimlere katılım yüzde 47'de kaldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir