taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3529
6.091
1222.71
92303.46
210.458

Mısır'da halk yeniden sokaklara döküldü

Mısır'da İhvan grubunun çağrısı üzerine halk, dün sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto etti.

Haber Merkezi | 12.11.2016 - 00:40..
Mısır'da halk yeniden sokaklara döküldü

Önceki gün sosyal medya üzerinden örgütlenen "Garibanlar Hareketi" lideri Yasir el-Umde, "Garibanlar Devrimi" sloganı ile bugün ülke genelinde eylemler yapılacağını duyurmuş, kısa sürede eylemlere destek çağrıları gelmişti.

GÖSTERİCİLERLE POLİS ARASINDA ÇATIŞMA

Bu çağrıların ardından Mısır halkı sokaklara dökülerek darbeci Sisi yönetimini protesto etti. Protestolar sırasında göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmalar da yaşandı.

EN AZ 130 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Protestoların nedeni olarak, ülkedeki ekonomik sıkıntılar gösteriliyor. Darbeci Sisi yönetimi göreve geldikten sonra ülkenin maddi kaynaklarını büyük ölçüde askeri alanda güçlenmeye aktarmıştı. Gösterilerde şu ana kadar en az 130 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Mısır'da halk sokaklara döküldü-VİDEO

AVRUPA VE AMERİKAN MEDYASI SESSİZ

Kahire yakınlarındaki bir kent olan İmbaba'da ise çoğunluğu kadınlardan oluşan insanlar sokaklara döküldü. Yaşanan bu hadiseler ise Batı medyasında yeterli ilgi görmedi. Avrupa ve Amerikan medyası gösterilerle ilgili haber yapmaktan kaçındı.

SİSİ'NİN DARBESİ

3 Temmuz 2013'te Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi komutasındaki Mısır Silahlı Kuvvetleri ülkede devam eden protestolar sırasında Mursi'nin başında bulunduğu Müslüman Kardeşler yönetimine son vererek darbe yapmıştı.

Mısır'da halk yeniden sokaklara döküldü

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir