taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Mısır'da Sayın Cumhurbaşkanı diyen spiker açığa alındı

Mısır resmi televizyon kanalı haber spikeri Şükür hakkında Mursi'ye "Sayın Cumhurbaşkanı" dediği için soruşturma açıldı.

AA | 23.10.2016 - 22:59..

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'den "Sayın Cumhurbaşkanı" şeklinde söz eden resmi televizyon kanalı Mısır 1 spikeri Muna Şükür hakkında soruşturma açıldığı ve geçici olarak görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Mısır resmi televizyonu Haber Dairesi Başkanı Halid Mehni yayımladığı yazılı açıklamada, dün "Görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında karar verildi. Yargıtaydan çıkan karar..." yerine, "Sayın Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında 20 yıl hapis cezası verildi." ifadesini kullandığı için Muna Şükür hakkında televizyon bünyesinde soruşturma açılacağını belirtti. Mehni, Şükür'e geçici uzaklaştırma da verildiğini ifade etti.

OLAYIN HATA SONUCU GERÇEKLEŞTİĞİNİ SÖYLEDİ

Şükür ise bugün yaptığı açıklamada, olayın bir hata sonucu gerçekleştiğini, kastı olmadığını vurgulayarak, durumu fark ettiğinde "Görevden alınan Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanarak, haberi sunmayı sürdürdüğünü kaydetti.
Söz konusu olay, Mısır medyasında ve sosyal medyada yer aldı. Son dönemde resmi televizyon kanalında birçok spiker hazırlanan haber metninin dışına çıkmıştı.

DÜN YARGITAY MURSİ İÇİN 20 YIL İTİRAZINI REDDETTİ

Yargıtay, dün Mursi'nin, kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen davada çarptırıldığı 20 yıl hapis cezasına yönelik itirazı reddederek, mahkemenin kararını onaylamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)