taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9347
6.5474
1491.56
94585.16
284.926
49240.02

Mısır'da yeni moda: Çöl kumunda kayak

Yağmur ve kar kıtlığı yaşayan Mısırlılar kayak keyfini yaşamanın yolunu çöllerde buldu.

AA | 06.02.2019 - 14:47..
Whatsapp ile paylaş

Kayak, daha ziyade kış turizmiyle adını duyuran bir spor olarak biliniyor ancak son yıllarda çöle sahip birçok ülkede, "çöl kayakları" yapılmaya başlandı. Geniş alanlara yayılı çöller, vahalar, vadiler, doğa tutkunlarının uğrak adresi.

REYYAN VADİSİ'NDE KAYAK ÇILGINLIĞI

Mısır’da kum kayağı; Nil Nehri boyunca uzanan Aswan, Şarm el Şeyh’te Siani, İskenderiye’nin altın kumsallarını oluşturan Siwa-Marsa Matrouh ve Fayoum Rayyan Vadisi’nde yapılabiliyor.

Mısır'da yeni moda: Çöl kumunda kayak

Özellikle Reyyan Vadisi'ndeki kum tepeleri, bu sporla adını duyurarak, ülkedeki binlerce safari tutkununu cezbediyor. Yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çeken bu sporun, dünya çapında seveni çok.

Mısır'da yeni moda: Çöl kumunda kayak

ADRENALİN DOLU BİR DENEYİM

Kum tepeleri üzerinden aşağı doğru kayılarak yapılan sporda, kumda kaymayı kolaylaştırması için "formika" veya "lamineks" maddesinden üretilen, mumla kaplı tahta levhalar kullanılıyor.

Altın kumda hızı saatte 60 kilometreye ulaşıp adrenaline tavan yaptıran son derece keyifli kum kayağı deneyimini; kayak, başlık, gözlük, kum çorabı ve uygun tişört gibi kolayca sahip olunabilecek araçlarla yaşayabilirsiniz.

Mısır çöl kumunda kayak keyfi VİDEO

Mısır'da yeni moda: Çöl kumunda kayak

FİYATLAR DA ÇOK UYGUN

Mısır'da çölde kayak yapmanın düşük maliyetli olması, sporu gençler için cazip hale getiriyor. Reyyan Vadisi'ne giriş ücreti 10 cüneyh (yaklaşık 3 Türk lirası), çölde kayak yapmanın ücreti ise 5 cüneyh (yaklaşık 1.5 Türk lirası).

Mısır'da yeni moda: Çöl kumunda kayak

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir