taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7702
6.3825
1496.29
96362.95
277.777

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

Moskova’daki ünlü Tretyakovskaya Galerisi’nden, Rus ressam İvanoviç Kuinci’nin “Ay-Petri.Kırım” adlı tablosunu çalan şüpheli yakalandı. Tablo, şüphelinin söylediği adreste bulundu.

DHA | 28.01.2019 - 13:21..
Whatsapp ile paylaş

Rus polis yetkilileri; güvenlik kameralarından tespit edilen şüphelinin kısa süre sonra yakalandığını, şüphelinin tabloyu yapımı süren bir binaya sakladığını söylediğini, polisin belirtilen adreste tabloyu bulduğunu yazdı.

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

DAHA ÖNCE UYUŞTURUCUYLA YAKALANMIŞTI

31 yaşındaki şüphelinin; Aralık 2018’de uyuşturucular ile yakalandığı, mahkemesinin sürdüğünü ve yurtdışına çıkış yasağının bulunduğu belirtildi. Eserin, St. Petersburg Rus Müzesi’nden sergilenmek üzere Tretyakovskaya Galerisi’ne götürüldüğü, olayın da burada gerçekleştiği belirtildi.

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı VİDEO

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

MÜZE GÖREVLİSİ SANDILAR

Tretyakovskya Galerisi’nde ziyaretçilerin içeride olduğu sırada duvardan tabloyu indiren şüpheli, sanat eserini çalarak kayıplara karıştı. Görgü tanıkları, tabloyu götüren kişinin önce müze görevlisi olduğunu düşündüklerini, ancak birkaç dakika sonra tablonun çalındığının anlaşıldığını anlattı.

Yerel basın, Rus ressam Arkhip İvanoviç Kuinci’nin 1898-1908 yılları arasında tamamladığı “Ay-Petri.Kırım” adlı yağlı boya tablonun değerinin, 180 bin dolar civarında olduğunu duyurdu.

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

HIRSIZLIK ANI VE ŞÜPHELİNİN YAKALANMASI KAMERADA

Rus polisi, gerçekleşen hırsızlığın güvenlik kamera görüntüleri ve hırsızın bulunduğu mekana baskın ile gözaltına alınma anlarına dair görüntüleri yayınladı. Görüntülerde hırsızın gösterdiği adreste, ünlü tablonun bulunma anı da bulunuyor.

Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir