taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7324
Euro
7.2856
Altın
1619.14
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.774
Bitcoin
46063.64

Motorola Başkanı Apple'ı eleştirdi

Apple'ın baş tasarımcısı John Ive'nin üstü kapalı bir şekilde Motorola'yı eleştirmesinden sonra Motorola'dan cevap geldi.


Whatsapp ile paylaş
Motorola Başkanı Apple'ı eleştirdi

apple

Apple'ın baş tasarımcısı John Ive, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Motorola'yı üstü kapalı bir şekilde eleştirdi.

Verdiği bir röportajda, "Tüketiciye tasarım konusunda çok seçenek vermemek gerekiyor. Bence bunu yapmak tasarımcı olarak sorumluluklarından kaçmak oluyor" diyen John Ive'nin Motorola'dan bahsettiğini herkes anlamıştı.

KULLANICIYA TASARIM İMKANI

2011 yılında Google'ın satın aldığı Motorola sunduğu Moto Maker hizmetiyle müşterilerine alacakları telefonda kullanılacak materyal ve renkleri seçme olanağı veriyor. Jony Ive de işte bu hizmetin aslında kolaya kaçmak olduğunu ifade etti.

ÜRÜNLERİ İÇİN FAHİŞ FİYATLAR

Ive'nin bu sözlerine Motorola'dan cevap gecikmedi. Motorola Başkanı Rick Osterloh yaptığı açıklamada firmasının Apple'dan farklı bir felsefeye sahip olduğunu söyledi. Kullanıcıların tasarım sürecine dahil edilmesi gerektiğini tekrarlayan Osterloh, "Sektör ikiye bölünmüş durumda. Bir tarafta Apple gibi çok para kazanan ve ürünleri için fahiş fiyatlar isteyenler var. Biz geleceği farklı görüyoruz. Herkesin erişebileceği fiyatlarda harika bir kullanıcı tecrübesi sunmak istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir