taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8328
6.4972
1485.83
98017.6
278.975
47964.53

Muğla'da yakıt tankı patladı

Datça ilçesinde, bir okulun patlayan yakıt tankından sızan mazot, 1 kilometre uzaklıktaki denize ulaştı.

İHA | 14.01.2019 - 01:15..
Whatsapp ile paylaş

Muğla’nın Datça ilçesinde, Yılmazlar Ortaokulu'nun bahçesinde bulunan 6 ton kapasiteli yakıt tankına, gün içerisinde mazot yüklemesi yapıldı. Yükleme sırasında oluşan yüksek basınç nedeniyle, tankta patlak meydana geldi. Fark edilmeyen yarıktan sızmaya başlayan mazot, kanalizasyona karıştı.

Muğla'da yakıt tankı patladı

Muğla'da yakıt tankı patladı VİDEO

KANAZİLASYON KAPALI OLUNCA DENİZE DÖKÜLDÜ

2-3 kilometre uzakta bulunan arıtma tesisiyle bağlantılı olan kanalizasyonun, atılan gazete kağıtları nedeniyle tıkalı olması nedeniyle taşan mazot, ilerleyerek 1 kilometre mesafede bulunan denize ulaştı. Yoldan geçen vatandaşların ihbar etmesi üzerine, Datça Belediyesi ekipleri denize ulaşan yakıt sıkıntısına müdahale etti.

Muğla'da yakıt tankı patladı

Kanalizasyonu tıkayan gazete kağıtlarının çıkarılmasıyla, yakıt sızıntısının arıtma tesisine yönlendirilmesi sağlandı. Denize kadar ulaşan sızıntının üzeri kum ile kapatıldı. Belediye ekipleri ve çevre mühendisleri, sızıntının denizle buluştuğu sahilde inceleme yaptı. 6 tonluk yakıt deposundan yaklaşık 2-3 tonluk bir bölümün sızdığı ve bunun bir miktarının denize ulaşmış olabileceği belirtildi. Havanın aydınlanmasıyla birlikte denizde gerekli çalışmalara başlanılacağı öğrenildi.


Muğla'da yakıt tankı patladı

Muğla'da yakıt tankı patladı

Muğla'da yakıt tankı patladı
Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir