taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6781
Euro
7.3314
Altın
1588.25
Borsa
88952.76
Gram Altın
341.527
Bitcoin
44348.35

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesine 756 bin lira tazminat

Kahramanmaraş 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 3 kişinin ailelerine 1 milyon 356 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti.

AA |
Whatsapp ile paylaş
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesine 756 bin lira tazminat

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde yaklaşık 6 yıl önce meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden 6 kişiden Muhsin Yazıcıoğlu, Yüksel Yancı ve pilot Mustafa Kaya İstektepe'nin aileleri, farklı tarihlerde Kahramanmaraş Adliyesi'ne müracaat ederek maddi ve manevi tazminat davası açtı.

YAZICIOĞLU'NUN AİLESİNE TAZMİNAT

Kahramanmaraş 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında, "Davacıların Muhsin Yazıcıoğlu'nu kayıp etmeleri nedeniyle ömürleri boyunca onun yokluğunu ve manevi acısını yüreklerinde hissedecekleri her türlü kuşkudan uzaktır ve tazminatın sebepsiz zenginleşmeye neden olmayacak miktarda olmalıdır" görüşü savunularak, Muhsin Yazıcıoğu'nun eşi ve çocuklarına, 206 bin lira maddi, 550 bin lira da manevi tazminat ödemesine karar verdi.

8 KİŞİYE 75'ER BİN LİRA

Mahkeme, Yancı ve İstektepe ailesinin 8 ferdine de 75'er bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Buna göre, ilgili havacılık firmasının ailelere 1 milyon 356 bin lira maddi ve manevi tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesine 756 bin lira tazminat

GÜNEŞ'İN AİLESİNDEN HAVACILIK FİRMASINA TAZMİNAT DAVASI

Mahkeme ayrıca kaza tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yasal faizin işletilmesini ve sigorta şirketinin poliçe limitiyle sorumlu tutulmasına hükmetti. Bu arada helikopter kazasında yaşamını yitiren gazeteci İsmail Güneş'in ailesinin ise ilgili havacılık firması hakkında İstanbul'da maddi ve manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir