taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.512

Münih'te sığınmacılara karşı duvar örülüyor

Almanya Münih'te yerel halk sığınmacılardan rahatsız olmasın diye 'Yeni Berlin Duvarı'na benzetilen duvarı inşa etmeye başladı.

Ajanslar | 07.11.2016 - 12:57..
Münih'te sığınmacılara karşı duvar örülüyor

Münih'e bağlı Neuperlach Süd ilçesinde bulunan yeni bir sığınmacı kampına 3.7 metre yüksekliğinde bir duvar örülmeye başlandı.

AMAÇ İSE YEREL HALKI SIĞINMACILARDAN KORUMAK

Soğuk Savaş'ın ardından yıkılan 3.5 metrelik Berlin Duvarı'ndan bile daha yüksek olan duvarın amacı ise yerel halkı sığınmacılardan korumak. 160 kişilik kapasitesi bulunan kampta genel olarak genç sığınmacılar yaşayacağı için bölge halkı mahkemeye başvurarak belediyeden kamp ile meskun mahal arasına bir duvar örülmesini istedi. Sebep olarak ise Almanya'da sığınmacıların halka yönelik taciz ve saldırıları gösterildi.Münih'te sığınmacılara karşı duvar örülüyor

"DUVARI İLK GÖRDÜĞÜMDE KORKTUM, PROPAGANDA KOKUYOR"

Sığınmacı kampının yapıldığı Neuperlach Süd ilçesinin başkan yardımcısı Guido Bucholtz ise bitmek üzere olan duvarı ırkçı saldırılara da çanak tutan bir 'canavar duvar' olarak nitelendirerek uygulama için "Duvarı ilk gördüğümde korktum. Bu gerçekten çok saçma bir şey. Duvarın yüksekliği çok fazla. Propaganda kokuyor" ifadesini kullandı.

Münih'te sığınmacılara karşı duvar örülüyor

EMLAK FİYATLARININ DA DÜŞECEĞİNDEN KORKTULAR

Diğer yandan, yerel halktan bazı temsilcilerin hükümetin kararı ile yapılan bu yeni sığınmacı kampını gören bölgedeki emlakların kira ve satış fiyatlarının düşeceğinden şikayet ederek belediyeye başvurdukları da gelen haberler arasında. Kamp, en yakın yerleşim yerine 30 metre uzaklıkta bulunuyor.

Münih'te sığınmacılara karşı duvar örülüyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)