taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.27905
5.96445
1321.015
102715.01
224.228

Murat Karayalçın: Hedefimiz Gezi'nin sesi olmak

CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, İstanbul hedeflerini açıkladı.

18.12.2014 - 11:37..
Whatsapp ile paylaş
Murat Karayalçın: Hedefimiz Gezi'nin sesi olmak

Murat Karayalçın: Hedefimiz Gezi'nin sesi olmak

CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, göreve geldikten sonra İstanbul hakkındaki planlarını açıkladı. Cumhuriyet'e konuşan Karayalçın, "Gezi gibi asi meydanlardan kent muhalefeti yükseliyor. Bu sesi seçim programına taşımak görevi de benim" dedi.

GEZİ KENT YÖNETİMİNE KATILIM TALEBİDİR

Gezi olaylarını "kent yönetimine katılım talebidir" şeklinde değerlendiren Karayalçın, "Bu mesajın yükseldiği yerde il başkanı olarak bana düşen görev de; bu sesi dinlemek, bu sesi partime, partimin seçim programına, İstanbul 2015’e taşımak. Bu sesi biliyorum, tanıyorum, bu sese hak da veriyorum, 2015 programına taşıma kararlılığındayım" dedi.

İSTANBUL'A TURİST REHBERİ OLARAK GİTMİYORUM

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre İstanbul'u tanımadığı eleştirileri hatırlatılan Karayalçın şunları söyledi;

"İstanbul’u tanımaya gelince; bu eleştiride dile getirilen anlamda kim biliyor, kim bilebilir diye sormak gerekir. 6 bin kilometrekareye yakın 10 milyon seçmeni olan bir kent. Ben İstanbul’a turist rehberi olarak gitmiyorum. Sosyal demokrat hareketin yönetilebilmesi için, İstanbul’un o anlamda tanınmasından çok sosyal demokrat düşüncenin özümsenmesinin daha önemli olduğu kanısındayım. Ama tabii ki İstanbul’u da öğrenebileceğim ölçüde öğrenmek isterim."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir