taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2888
6.0298
1227.6
92707.95
209.45

Murat Kurum görevine başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabinede Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı. Kurum görevini dün teslim aldı.

Haber Merkezi | 11.07.2018 - 12:44..
Murat Kurum görevine başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirilen Murat Kurum, görevi Mehmet Özhaseki'den devraldı.

Murat Kurum görevine başladı

"MİLLETİMİZİN GÜVENEREK VERDİĞİ BU GÖREVİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİZ"

Bakanlığa gelişinde Özhaseki ve bakanlık bürokratlarınca çiçeklerle karşılanan Kurum, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, "Bize düşen Sayın Cumhurbaşkanımızın, milletimizin güvenerek verdiği bu görevi layıkıyla yerine getirmek." dedi. Mecliste namus ve şeref üzerine ant içtiklerini hatırlatan Murat Kurum, bunun gerektirdiği şekilde milletin ve devletin malını koruyacaklarını, deneyimlerini bakanlığa en iyi şekilde aktarmaya çalışacaklarını söyledi.

Murat Kurum görevine başladı

"İMAR BARIŞINA CİDDİ MÜRACAAT VAR"

Mehmet Özhaseki'nin imar barışı, kentsel dönüşüm, Güneydoğu'da kayyum atanan belediyelerle ilgili konularda gece gündüz çalıştığını anlatan Murat Kurum, "İmar barışıyla alakalı çok ciddi bir müracaat var. Yıllardır sıkıntı olan süreci başarıyla yöneterek, bu duruma getirdiler. İnşallah biz de bunu neticelendirip, kaynağı da en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız. Kentsel dönüşümle alakalı ben Sayın Bakan'ın verdiği birçok mücadeleyi çok yakından biliyorum. İnşallah ben de bu mücadeleyi en az Sayın Bakanım kadar sürdüreceğim, devam ettireceğim." şeklinde konuştu.

GÖREVİN BAŞINDA İLK FOTOĞRAF

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, görevini devraldı ve masabaşında ilk fotoğrafını verdi.

MURAT KURUM KİMDİR

Murat Kurum görevine başladı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir