taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5783
Euro
7.2645
Altın
1622.17
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.631
Bitcoin
42101.94
fuzulev

Mustafa Sarıgül: Taksim projesini rafa kaldır

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül İBB Başkanı Kadir Topbaş'a seslenerek, "Taksim projesini rafa kaldır" dedi.


Whatsapp ile paylaş

Mustafa Sarıgül: Taksim projesini rafa kaldır

Mustafa Sarıgül: Taksim projesini rafa kaldır

Mustafa Sarıgül CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte Taksim’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.

'TAKSİM'LE OYNANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

30 Mart yerel seçimlerine 53 gün kaldığını belirten Sarıgül, “Taksim'le oynanmasına izin vermeyeceğiz. Bu proje mimarca değil çocukçadır. Taksim için 30 Mart seçimlerinden sonra bir proje yarışması düzenleyeceğiz. Bu yarışma ulusal ve uluslararası çapta olacaktır. Kurul bu yarışmada 1. 2. ve 3. gelen projeleri değerlendirecektir. Daha sonra İstanbullu yurttaşlarımıza sunacağız” dedi.

'İSTANBUL HALKI BUNA İZİN VERMEYECEK'

Sarıgül İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a seslenerek, “Sayın Topbaş'a şunu sormak istiyorum. Birçok şey planlayabilirsiniz, ama buna İstanbul halkı izin vermeyecek. Lütfen bu projeleri rafa kaldırın. 53 gün sonra Taksim Gezi Projesi'ni yurttaşlarımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

'TAKSİM'DE 7 TANE YURTTAŞIMIZI DEMOKRASİ ŞEHİDİ OLARAK KAYBETTİK'

Gezi Parkı olaylarına da değinen Mustafa Sarıgül, “Taksim'de 7 tane yurttaşımızı demokrasi şehidi olarak kaybettik. Demokrasi anıtı yapmayı da projemizde yurttaşlarımıza önereceğiz. Ben Sayın Topbaş'ın demokrasiyi ön plana çıkarmasını, kişisel ihtiraslarını bir kenara bırakmasını bekliyorum. İstanbul'da Sayın Topbaş'ın doğruları değil, İstanbul doğrularının ortaya çıkacağı gün 30 Mart'tır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir