taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Mustafa Sarıgül: VIP taksilere son vereceğim

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaret ederek taksicilerin sorunları dile getirdi.


Whatsapp ile paylaş

Mustafa Sarıgül: VIP taksilere son vereceğim

Mustafa Sarıgül: VIP taksilere son vereceğim

Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni ziyaret eden CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, taksicilerin sorunlarını çok iyi bildiğini söyledi.

'ÇOK İYİ BİLİYORUM'

Sarıgül, babasının da geçmişte taksicilik yaptığını ifade ederek, "Gece saat 02.00'de yağmur yağarken, çevre yolunda lastik patladığı zaman, levye ve krikoyu nasıl kaldırdığınızı çok iyi biliyorum" diye konuştu.

'ŞOFÖR HAKKI BABA'NIN OĞLU İSTANBUL'A GELİYOR'

Taksicilerin 'başlarının tacı' olduğunu dile getiren Sarıgül,  "Neden taksici esnafımız öğleden sonra sinirli oluyor biliyor musunuz? Onu ben biliyorum. Çünkü sabah saat 06.00'da arabayı alıyor, üçte teslim etmesi lazım. Teker dönüp, yevmiye çıkmadıysa, o zaman taksici arkadaşımız sinirli oluyor. 30 Mart akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyemizde, orada Fahrettin (Can) Başkan olacak. Sizlerin temsilcileri orada olacak. Öyle yağma yok. Fiyatları kendiniz belirleyeceksiniz. Fiyatları kendiniz planlayacaksınız. Sizin kamu görevi yaptığınızı bilen, şoför Hakkı Baba'nın oğlu İstanbul'a geliyor." dedi.

'ALACAĞIM İLK KARAR VIP TAKSİLERE SON VERMEK OLACAK'

Mustafa Sarıgül, Taksiciler Kooperatifi üyelerinin, 29 Aralık'ta İstanbul'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için Atatürk Havalimanı'nda yapılan karşılama töreni sırasında kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini ve bu ilgiyi unutamadığını ifade etti. İstanbul'daki bazı otellerde "vip taksi" uygulamasının başlatıldığını iddia eden Sarıgül, "Yazılan cezaları söylemek istemiyorum, ruhsatlarda alınan paraları söylemek istemiyorum. Fakat şunu biliniz ki; Mayıs'ın ikinci haftası, Salı günü, saat 14.00'te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplanacak. Orada alacağım ilk karar 'vip taksilere' son vermek olacak" ifadesini kullandı.

Sarıgül, vatandaşlar arasından parti ayrımı yapmayacaklarını kaydederek, İstanbul'da barış, özgürlük ve demokrasi dönemini başlatmak istediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir