taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5712
Euro
7.252
Altın
1614.06
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.611
Bitcoin
42026.82
fuzulev

Nabi Avcı: Dershaneler anaokuluna dönüşebilir

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özel okula dönüşemeyen dershanelerin, farklı kurslar veya anaokullarına dönüşebileceğini söyledi.


Whatsapp ile paylaş

Nabi Avcı: Dershaneler anaokuluna dönüşebilir

Nabi Avcı: Dershaneler anaokuluna dönüşebilir

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özel okula dönüşemeyen dershaneleri farklı kurslara veya anaokullarına dönüşterebileceklerini belirtti.

'FARKLI KURSLARA VEYA ANAOKULUNA DÖNÜŞEBİLİR'

Bakan Avcı, yaptığı açıklamasında, "Milli Eğitim Komisyonunda bu konular görüşüldü. Muhalefetin katkıları ile komisyondan geçti. Kamuoyu da zaman içerisinde daha fazla bilgilenecek. Türkiye'de özel okulların oranı yüzde üç buçuk, Avrupa ortalaması yüzde on beş. Eğer özel yatırıma özel sektöre sivil toplumu normal eğitime çekemezsek o eski ortalamaların çok uzağında kalırız. Dolayısı ile gerçekten iyi niyetle Türk eğitimine hizmet etmek isteyen şimdi çok daha uygun, çok daha yararlı, çok daha işlevsel bir seçenek sunuyoruz. Dershaneler özel okula dönüşürler. Fakat özel okula dönüşemeyenler farkı kurslara dönüşebilirler. Anaokuluna dönüşebilirler" ifadelerini kullandı.

'DERSHANE İŞLETMECİLERİ ÖNÜNE PEK ÇOK SEÇENEK KOYDUK'

Eğitime çok iyi hizmet edebilmek için pek çok seçenek olduğunu belirten Avcı, "Dershane işletmecileri önüne pek çok seçenek koyduk. İyi niyetli olanlar kendi içlerinde fiziki altyapılarına en uygun olanları seçebilirler. Kamuoyunun bildiği gibi, çok teşvikler, kredi kolaylığı, öğrenci desteğine varıncaya kadar pek çok teşvik unsuru koyduk. İyi niyetli eğitimciler için yollar daha da genişlemiş oldu " diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir