taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Nabi Avcı'dan boykot açıklaması

Nabi Avcı, okullarda laik ve bilimsel eğitim yapılmadığı iddiasıyla yapılan boykota, "Velililerimiz gereken cevabı çocuklarını okullarımıza göndererek verdi" dedi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Nabi Avcı'dan boykot açıklaması

Nabi Avcı'dan boykot açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi AvcıÜsküdar 1. Kitap Fuarı'nın açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

ÜSKÜDAR KİTAP BULUŞMASINA HASRET

Gazetecilere, gündeme ilişkin sorularından önce kitap fuarının konuşulmasını istediğini söyleyen Avcı, Üsküdar'ın çoktan beridir böyle bir kitap buluşmasına hasret olduğunu ifade etti.

"VELİLERİMİZ GEREKEN CEVABI VERDİ"

Bakan Avcı, bir gazetecinin, "Dün bazı illerdeki bazı okullarda laik ve bilimsel eğitim eğitim istemiyle boykot yapıldı. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"2 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı yapan, 13 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı'nın sorumluluğunu üstlenen kadronun da bir üyesi olarak, böyle bir iddiayı kabullenmemiz mümkün değil. Zaten vatandaşlarımız da velilerimiz de bu iddiayı paylaşmıyor olmalılar ki, bu boykot girişimine gereken cevabı çocuklarını okullarımıza göndererek verdi. Bir iki ilde zannediyorum dikkate alınabilir bir katılım oldu. Tunceli ve Diyarbakır'da. Onun da başka nedenleri, yani laik ve bilimsel eğitim olmadığı için değil, başka nedenleri de işin içine katarak, böyle bir organizasyon yapıldığı anlaşılıyor. Her şeyden önce çocuklarımızın, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin, gerekçesi ne olursa olsun, haklı veya haksız gerekçeler, haklı veya haksız iddialarla siyasetin nesnesi haline getirilmesini doğru bulmuyorum. Çocuklarımızı bu işlere karıştırmamak gerektiğini düşünüyorum. Bütün öğretmen sendikalarımızı da bunu müteaddit, yani tekrar tekrar hatırlattım. Sendikal faaliyetlerini yürütmeleri en doğal haklarıdır ama ilkokul öğrencilerimizi, ortaokul öğrencilerimizi, lise öğrencilerimizi çok haklı gerekçelerle düzenledikleri sendikal faaliyetlere dahi karıştırmamalarını, onların güvenliğini tehlikeye atacak eylemlerden ve söylemlerden kaçınmaları gerektiğini müteaddit defa söyledim. Bir kere daha söylüyorum."YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir