taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7336
Euro
7.3178
Altın
1662.55
Borsa
94302.67
Gram Altın
359.35
Bitcoin
49057.28

Nabi Avcı'dan öğretmenlere yeni atama müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Temmuz ayında 40 bin öğretmen daha atayacaklarını söyledi.


Whatsapp ile paylaş
Nabi Avcı'dan öğretmenlere yeni atama müjdesi

Nabi Avcı'dan öğretmenlere yeni atama müjdesi

Bakan Avcı, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bilecik'e geldi. İlk olarak Bozüyük ilçesine uğrayan Bakan Avcı sırasıyla Pazaryeri ilçesi ve son olarak Bilecik'e geldi. Bilecik'te seçim koordinasyon merkezi önünde kalabalık bir gruba seslenen Bakan Nabi Avcı, Bilecikli hemşehrilerine yakın ilgilerinden ve sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür etti.

"TEMMUZ'DA 40 BİN ÖĞRETMEN DAHA ATANACAK"

Avcı, "Değerli milletvekilimiz 10 yılda yapılanları kısa bir sürede özet olarak geçti. Saymaya başlarsak burada bu yağmurda epeyce ıslanmak zorunda kalacağız. Biz göreve geldiğimizde 425 bin öğretmen vardı. Şu anda ise 812 bin öğretmenimiz var. Temmuz ayı içerisinde ise 40 bin öğretmen daha alacağız. Hızla eksiklerimizi gidereceğiz.

"OKULLAR YETERSİZ OLUNCA DERSHANEYE GİDİYORLAR"

Uzun yıllardır konuşulan ve velilerimizi maddi anlamda zorlayan, çocuklarımızı gününü gecesini birbirine karıştıran bu dershane külfetinden kurtaracağız. Dershaneleri özel okula dönüştürüyoruz. Milli Eğitim'in okulları yetersiz, çocukların takviyeye ihtiyacı var. O yüzden dershaneye gönderiyoruz. Eğer gerçekten sizin milli eğitimin okullarından daha iyi eğitim verme kabiliyetiniz varsa, buyurun okul açın diyoruz. Okul açın, biz size arsa tahsis edelim, bina tahsis edelim, kredi kolaylığı verelim. Buralarda çalışan eğitmenleri Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevlendirelim. Ben bir zamanlar rahmetli Turgut Özal'ın Milli Eğitim danışmanlığını yaptım. 12'nci Milli Eğitim şurasındaki konuşmasında önümüzdeki yıllarda Türkiye'de okullarda 1 milyon bilgisayar olacak dedi. Fakat ömrü yetmedi. Onun o zaman yapamadığı bu projeyi biz iktidara gelince daha fazlası ile yaptık. Karayollarında yapılan, ulaşımda yapılan, deniz yollarında yapılan, sağlıkta yapılan, hizmetleri sizler görüyorsunuz. Aranızda gençler hatırlamaz ama Bilecik'te Gülümbe rampası vardı. Ne kadar zahmetli bir yol idi eski şoförler bilir. Şimdi geldiğimiz nokta ise ortada. Osmangazi tüneli, Ertuğrul Gazi tüneli. İnsanlar iyi şeylere kolay alışırlar. Ama onların istikrarlarına bağlı. Elimizdekilerin kadrini bileceğiz ve inşallah hizmetlerimizi arttırarak eğitim, sağlık, ulaşımda yaptığımız yatırımlarla çocuklarımıza çok daha gelişmiş Türkiye bırakacağız. 30 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlerin memleketin kaderiyle ilgili ve Türkiye kendi insiyatifi ile ilgili karar verecek. Sadece Ak Partili kardeşlerimize değil, ister Cumhuriyet Halk Partili olsun, ister Milliyetçi Hareket Partili olsun bu seçimde oylarını Türkiye için, AK Parti için kullanmalarını rica ediyorum. Bu seçim çok özel bir seçim. Bu seçim Türkiye için bir seçim Bilecik'te de biz bu birliği beraberliği en güzel örneğini verelim. 30 Mart'ta buradan verilecek haber dünyanın dört bir köşesinde AK Parti yankılanacak " dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir