taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Namaz kılmaya gelip hırsızlık yaptı

Kastamonu’da bir kişi, namaz kılmak için girdiği caminin sadaka kutusundaki paraları gördü. Namaz kılmaktan vazgeçen şahıs, sadaka kutusunu alarak namaz kılmadan camiden ayrıldı.

İHA | 19.04.2019 - 13:58..
Whatsapp ile paylaş

Merkeze bağlı Yukarıbatak Köyü Yeni Mahalle Camisi'nin önüne aracını park eden bir kişi, camiye namaz kılmak için girdi.

Camiye girdikten sonra kapının yanında duran sadaka kutusunu fark eden şahıs, deyim yerindeyse şeytana uydu, paraları çaldı.

NAMAZ KILACAKKEN SADAKA KUTUSUNU FARK ETTİ

Burada sadaka kutusunun içerisinde olan 25-30 lirayı da alan şahıs, namaz kılmadan hızla dışarı çıktı. Caminin önünde aracına binen şahıs, uzaklaştı.
Bir süre sonra camiye gelen Yeni Mahalle Cami İmam Hatibi Hasan Şengül, sadaka kutusunda paraların olmadığını fark etti. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen İmam Hasan Şengül, camiye namaz kılmak için gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından sadaka kutusundan paraların alındığını tespit etti.

Namaz kılmaya gelip hırsızlık yaptı

Namaz kılmaya gelip hırsızlık yaptı


"DAHA ÖNCE DE BAŞIMIZA GELDİ, KAMERA TAKMIŞTIK"

Yukarıbatak Köyü Yeni Mahalle Cami İmam Hatibi Hasan Şengül, “Yardım kutumuzdan paranın eksik olduğunu gördüm. Hemen kamera kayıtlarını inceledim. Çünkü camimizde bu olaydan önce de birçok olay meydana geldi. Camimizin ses sistemidir, yardım kutularıdır çoğu kez çalındı. Ama bu da faydalı olmadı, kamera göz önünde olmasına rağmen yine hırsızlıklar yaşanmaya devam ediyor.” dedi.

Namaz kılmaya gelip hırsızlık yaptı

"25-30 LİRA ALMIŞ, DEĞDİ Mİ..."

Kamera kayıtlarını incelediğinde büyük şaşkınlık yaşadığını söyleyen Şengül, “Kamera kayıtlarına baktığım zaman arkadaş, kapıdan giriyor ben namaz kılmak amacıyla camiye geldiğini düşündüm. Kameradan incelediğimde sadaka kutusunun içerisinde 25-30 lira kadar bir miktar para vardı. Onları aldığını gördüm. Aldığına değmeyecek bir para ama belki de ihtiyacı vardı onu da bilemiyorum ama camide numaram da var, benden isteseydi bizzat kendisine 50 lira da verirdim, 100 lira da verirdim. En azından günaha girmezdi. Yaptığına değmedi, Allah affetsin diyelim. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Yapacak bir şey yok, artık olan olmuş.” diye konuştu.

Namaz kılmaya gelip hırsızlık yaptı

"BARİ BOZUKLARI BIRAKSAYDI"

Sadaka kutusundan paraları aldıktan sonra arabasına bindiğini anlatan Şengül, “Sonra da sadaka kutusundan paraları alıp arabasına binip gidiyor. Arabasına bakıyorum arabası 40-50 bin TL’lik bir araba, ihtiyacı gözükmüyor ama bir de buradan 30 lirayı aldıktan sonra içerisinden bozuk paraları da alıyor. Madem alıyorsun kağıt paraları, bozuk paralar bari kalsaydı. Hepsini almış. Keşke olmasaydı.” şeklinde konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir