taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5933
Euro
7.2558
Altın
1618.75
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.221
Bitcoin
42471.1
fuzulev

Nasıl mutlu olunur

Her insanın aklında kimi zaman dillendirdiği bu soru aslında cevabı çokta zor olmayan bir sorudur.


Whatsapp ile paylaş

Nasıl mutlu olunur

Nasıl mutlu olunur

ENSONHABER.COM/DETAY HABER Klasik bir başlangıç ile mutlu kelimesinin TDK Türkçe Sözlük’teki anlamıyla başlayalım bu soruyu açıklamaya. Türkçe Sözlük mutlu kelimesini “Mutluluğa erişmiş olan, ongun, mesut, saadetli, bahtiyar, berhudar”  şeklinde açıklamıştır.

''NEDEN MUTLU DEĞİLİM?''

Peki mutlu nasıl olunur? Her insanın akılına takılan sorulardan biridir bu. Cevabı ise çok zor değil. Kendinize ''Neden mutlu değilim?'' diye değil ''Beni ne mutlu eder?'' diye sormalısınız. Bu soruya verdiğiniz cevap sizi mutluluğa götürecek ilk adımdır.

MUTLULUĞUN ANLAMI NEREDE?

Mutluluk kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Dolayısıyla nasıl mutlu olurum sorusu her insanın kendi içinde ayrı cevabı olan bir sorudur. Bazı insanları yeni bir güne uyanmak mutlu eder, bazılarını ise hala yaşıyor olmak, kimini 'bir insanı görmek' mutlu edecekken kimini ise 'o insanı birdaha hiç görmeyecek olmak' mutlu eder.

 Yaşananların farklılığı zihinde mutluluk kavramını şekillendirir. Siz neyle mutlu olmak istiyorsunuz, sizi ne mutlu eder onu bilmektir aslında mutluluk… Başkalarının mutluluk tariflerine uymaya çalışmamak, kendi mutluluk kavramının farkına varmaktır mutluluk.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir