taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7755
Euro
7.3708
Altın
1650.79
Borsa
93225.22
Gram Altın
359.141
Bitcoin
49385.74

Nato Genel Sekreteri'nden Rusya'ya çağrı

Nato Genel Sekreteri Rasmussen; Kırım'daki gelimelerden kaygılı olduklarını ve Rusya'nın yanlış anlaşılmaya yol açacak hamlelerden uzak durması gerektiğini belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Nato Genel Sekreteri'nden Rusya'ya çağrı

Nato Genel Sekreteri'nden Rusya'ya çağrı

Nato Genel Sekreteri Rasmussen; ''Kırım'daki gelişmelerden kaygılıyız. Rusya'ya gerilimi tırmandıracak ya da  yanlış anlaşmalara yol açacak bir hamlede bulunmaması çağrısı yapıyorum.'' diye konuştu.

KARŞI KARŞIYA GELMİŞLERDİ

Ukrayna’daki deprem, bu ülkeye bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'ni sallıyor. Ülkenin Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelmesiyle dün başlayan olaylarda, ülkenin bölünmemesini isteyen Kırım Tatarları ile Rus yanlısı eylemcilerin karşı karşıya gelmişti. 

RUS BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Son gelişme, bu sabah saat 04.00 sıralarında Başbakanlık binası ile birlikte kimliği belirsiz kişiler tarafından ele geçirildiği duyurulan parlamento binasına Rus bayrağı çekilmesi oldu. Akmescit'teki (Simferopol) parlamento ve başbakanlık binalarının çevresinde güvenlik kordonu oluşturan polisin, giriş çıkışlara izin vermiediği kaydedildi.  Kırım Başbakanı Anatoli Mogilev'in işgalcilerle görüşmek ve taleplerini öğrenmek için başbakanlık binasına gelmesi bekleniyor. 

BİR KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Konstantinov'un, "Kırım'ın Ukrayna'dan ayrılmasının gündeme gelebileceği" yönündeki açıklamalarının ardından, parlamento olağanüstü toplanma kararı almıştı. Ancak, parlamento binası dışında Kırım Tatarları ile Rus yanlısı eylemcilerin karşı karşıya gelmesiyle gerginlik çıkmış, zaman zaman yumruklaşmaların yaşandığı olaylarda, bir kişi kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti. Olaylar nedeniyle, parlamentonun toplanmaması kararı çıkmıştı.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir