taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8784
6.4739
1493.87
95527.88
282.156
49041.64

NATO'dan 'Türkiye savunma sistemini bizden alsın' vurgusu

Türkiye, ABD ve Avrupa'nın tüm baskılarına rağmen Rusya'dan S-400 alıyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise 'NATO'dan olsun' diye diretiyor.

Haber Merkezi | 11.07.2018 - 04:28..
Whatsapp ile paylaş

Türkiye'nin istediği teçhizatı alabileceğini söyleyen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Teçhizatın birlikte çalışabilme kabiliyeti önemli" dedi. Genel Sekreter bu sözleriyle, Türkiye'nin füze savunma sistemlerini NATO müttefiklerinden almasını istedi.

NATO'dan 'Türkiye savunma sistemini bizden alsın' vurgusu

"KONSORSİYUM'DAN MUTLUYUM"

Hürriyet'in Türkiye hakkındaki sorusu için, "Hangi askeri teçhizatı alacağı, her müttefikin kendine kalmış bir kararıdır. NATO için önemli olan, müttefikler tarafından kullanılan teçhizatın birlikte çalışabilme kabiliyetine sahip olması." ifadelerini kullandı..

Stoltenberg, "Operasyonlarımızı ve misyonlarımızı gerçekleştirirken, askeri güçlerimizin karşılıklı kullanılabilirliği, NATO için esastır. Diğer müttefik ülkelerden teçhizat satın almak genelde karşılıklı kullanılabilirliği ve güvenliği artırıyor. Bundan dolayı, birlikte hava savunma sistemleri üretmek üzere Türkiye ile bir Fransız ve İtalyan konsorsiyumu arasında mutabakat anlaşması imzalanmış olmasını memnuniyetle karşılıyorum." şeklinde konuştu.

NATO'dan 'Türkiye savunma sistemini bizden alsın' vurgusu

S-400 Hava Savunma Sistemi VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir