taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0848
Euro
6.567
Altın
1607.11
Borsa
119196.09
Gram Altın
314.532
Bitcoin
62311

Nazlı Ilıcak Soner Yalçın'dan şikayetçi olacak

Gazeteci Nazlı Ilıcak Soner Yalçın'dan şikayetçi olacak..

08.03.2011 - 17:37..
Whatsapp ile paylaş
Nazlı Ilıcak Soner Yalçın'dan şikayetçi olacak

Nazlı Ilıcak Soner Yalçın'dan şikayetçi olacak

Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, birinci odatv baskınında tutuklanan gazeteci Soner Yalçın'dan şikayetçi olacak..

Gazeteci Nazlı Ilıcak bugün Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e ifade vermişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Gazeteci Nazlı Ilıcak, Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv'de yapılan aramalarda ele geçirilen belgelere ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e ifade verdi. Ilıcak, adliye çıkışında yaptığı açıklamada şikayetçi olduğunu belirtti.

 Savcı ve hakimlerin kullandığı protokol kapısından adliyeye giriş yapan Ilıcak, burada basın mensuplarının "Neden geldiniz?" sorusuna karşılık, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince arandığını belirterek, "Savcı Zekeriya Öz'ün benimle konuşmak istediğini söylediler. Çıkan bazı belgeler varmış Odatv'de benim ve ailem hakkında... Bazı uygulamalar varmış. Herhalde o konuda beni bilgilendirecekler ve müşteki olup olmayacağımı soracaklar" dedi.

BAŞKA İSİMLER DE VAR

Bir gazetecinin, "Müşteki olacak mısınız?" sorusu üzerine "Bir görelim, bir değerlendirelim. Tabii ki aleyhimde böyle bir kasıt varsa şikayetçi olabilirim" ifadesini kullanan Ilıcak, "Başka isimler de var mı?" sorusuna karşılık da "İşte onları ben bilmiyorum. Gazetecilere yansıyan başka isimler vardı biliyorsunuz. Mesela bir Yavuz Donat'ın ismi vardı, öyle görmüştüm. Gazeteciler var ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum o isimleri" şeklinde konuştu. Ilıcak, savcı Zekeriya Öz’e yaklaşık 4 saat ifade verdi.

BİR İKİ TANESİ ÖZEL HAYATLA İLGİLİYDİ

Odatv’de bulunan notlar ve Soner Yalçın’ın ajandasında bulunan bazı notlarla ilgili bilgisinin sorulduğunu ifade eden Ilıcak, "1-2 tanesi özel hayatla yakından ilgiliydi. Asıl önemli sayın Güneri Civaoğlu ile bir ilişkim olup olmadığını da sordular. Yani bunun notunu tutmuş bu şekilde. Ben de onun karısı Canan Civaoğlu’nun benim çok çok yakın arkadaşım olduğunu, aynı evi paylaştığımızı, Güneri’nin de çok yakın arkadaşım olduğunu söyledim. Tabii ki bundan dolayı ben şikayetçi oluyorum. Çünkü ben şikayetçi olmadığım takdirde bu iftira gerçekmiş gibi dilden dile dolaşabilir. O nedenle şikayetçi oldum" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir