taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6924
Euro
7.3268
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
361.247
Bitcoin
46685.06

Nebahat Çehre: 53 yıl çalıştım sadece bir evim var

Nebahat Çehre, Yeşilçam yıllarının zorluklarını anlattı: “Hiçbir zaman emeğimizin karşılığını alamadık.”


Whatsapp ile paylaş

Nebahat Çehre: 53 yıl çalıştım sadece bir evim var

Nebahat Çehre

Yeşilçam’ın 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında “Geçmişi ve Bugünüyle Yeşilçam” başlıklı bir panele katılan Nebahat Çehre, oyunculuğun zorluklarını anlattı.

"YANLIŞ YAPA YAPA ÖĞRENDİM"

Nebahat Çehre, konuşmasında kendi anılarından yola çıkarak sinemada eğitimin önemine vurgu yaptı. Yeşilçam’la çok genç yaşlarda tanıştığını söyleyen Çehre, “Oyunculuğu yanlışlar yapa yapa öğrendim” dedi ve günümüzde oyuncu olmak isteyen gençlere eğitimi ön planda tutmaları tavsiyesinde bulundu.

Yeşilçam’ın Güzel Oyuncusu Nebahat Çehre-Foto Galeri

"3 KURUŞ PARALARA ÇALIŞTIK"

Sanatçı, konuşmasında Yeşilçam’da çalışmanın zorluklarına da değindi: “Çok zor koşullarda çalıştık. Bir sinema filmi çekimi için ayrılan film metresi bile kısıtlıydı. O nedenle çekim sırasında oyuncu olarak yanlış yapma lüksümüz yoktu. Bugünkü gibi paralar da kazanılmıyordu. Biz 3 kuruş paralara çalıştık. Hiçbir zaman emeğimizin karşılığını alamadık.

"YILDA 16 FİLM ÇEKTİK"

Yılda 16 film çektiğimiz dönemler oluyordu. Türk sinemasının eleştirildiği dönemlerdi, ancak tüm bu zorluklar içinde sinemamıza unutulmaz eserler kazandırdığımızı düşünüyorum.”

Nebahat Çehre: 53 yıl çalıştım sadece bir evim var

"53 YIL ÇALIŞTIM SADECE BİR TANE EVİM VAR"

Nebahat Çehre, Türk sinema sektörü ile Hollywood’u kıyasladı: “Adamlar bir film çekiyor, ekonomik özgürlüklerine kavuşuyor. Ben 53 yıl çalıştım, sadece bir tane evim var. Set çalışanları da hiçbir zaman emeklerinin karşılığını alamıyor.”

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir