taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Neçirvan Barzani: Geri adım atmayacağız

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürt petrolünün Türkiye'ye taşınması nedeniyle sorun yaşadıklarını söyledi ve ekledi;"Geri adım atmayacağız"


Whatsapp ile paylaş

Neçirvan Barzani: Geri adım atmayacağız

Neçirvan Barzani: Geri adım atmayacağız

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Federal Irak hükümetinin, bütçeyi kendilerine karşı bir koz olarak kullanmasını kabul etmediklerini belirterek, bu konudaki tavırlarında geri adım atmayacaklarını bildirdi.

BARZANİ FARUK KAYMAKÇI'YLA GÖRÜŞTÜ

Barzani, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı'yı kabul etti. IKBY Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede; Türkiye- Irak ve Bölgesel Yönetim ilişkileri ile yeni açılacak sınır kapıları, Türk şirketlerinin Irak'taki yatırımları ve iki taraf arasındaki hava ulaşımının artırılması konuları ele alındı.

'KÜRDİSTAN HÜKÜMETİ BU NOKTADA GERİ ADIM ATMAYACAK'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başbakan Neçirvan Barzani, merkezi Bağdat hükümetiyle yaşanan petrol ve bütçe krizine değinerek, "Biz, Bağdat ile yaşadığımız sorunların diyalogla çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Ancak Federal Irak hükümetinin bütçeyi, bize karşı bir koz olarak kullanmasını ve memurlarımızın maaşlarını ödememesini kabul edemeyiz. Bunları hiçbir şekilde pazarlık konusu yapmayız. Kürdistan hükümeti, bu noktada geri adım atmayacaktır. Irak hükümeti, Kürdistan bölgesine bir vilayetiymiş gibi muamele etmekten vazgeçmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir