taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.30315
5.9942
1324.275
101728.51
225.913

Netanyahu'dan Filistinlilere tehdit

İşgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Guş Etzion Yahudi yerleşim birimini ziyaret eden Netanyahu, Filistinlilere tehditler savurdu.

AA | 23.11.2015 - 20:13..
Whatsapp ile paylaş

Netanyahu'dan Filistinlilere tehdit

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Guş Etzion Yahudi yerleşim birimini ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmasında Filistinlilere tehditler yağdıran Netanyahu, şunları söyledi:

"FİLİSTİNLİLERİN TÜM ARAÇLARI ARANACAK"

"Ana ve bağlantı yollarındaki Filistinlilere ait tüm araçlar aranacak. Filistinli teröristlerin ailelerinin İsrail'de çalışma izinleri ellerinden alınacak. Ayrıca hükümet sosyal medyadaki kışkırtmalara karşı çeşitli yöntemlerle karşı koymaya hazırlanıyor. İsrail ordusunun ve diğer güvenlik birimlerinin faaliyetlerinde hiçbir sınırlama yok."Netanyahu'dan Filistinlilere tehdit

VURULAN FİLİSTİNLİ İLE BIÇAKLANAN İSRAİLLİ ÖLMÜŞTÜ

Batı Şeria'nın kuzeyinde akşam "bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" gerekçesiyle vurulan Filistinli ile bıçaklandığı belirtilen İsraillinin öldüğü bildirilmişti. İsrail polisi öğlen de Batı Kudüs'te "bıçaklı saldırı girişimi" iddiasıyla 16 yaşında Filistinli bir kızı öldürmüş, 14 yaşındaki bir diğerini ise ağır yaralamıştı.

EKİM AYI BAŞINDAN BU YANA 90'DAN FAZLA FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik ciddi boyutlara ulaşırken, ekim ayı başından bu yana 90'dan fazla Filistinli öldürüldü. Aynı dönemde olaylarda hayatını kaybeden İsrailli sayısı da 20'yi aştı.

DOĞU KUDÜS VE BATI ŞERİA İSRAİL'İN İŞGALİ ALTINDA

Doğu Kudüs ile Batı Şeria, 1967'den beri İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki tüm Yahudi yerleşim yerleri yasa dışı olarak kabul ediliyor.Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir