taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7423
Euro
7.3367
Altın
1662.41
Borsa
94353.32
Gram Altın
361.002
Bitcoin
49203.8

New York Fed Başkanı: Faizi erken yükseltmek daha riskli

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi Başkanı William Dudley, faiz artırım zamanlamasına ilişkin olarak, "politika faizini biraz erken yükseltmenin risklerinin, biraz geç yükseltmenin risklerinden daha fazla olduğuna inandığını" söyledi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

New York Fed Başkanı: Faizi erken yükseltmek daha riskli

New York Fed Başkanı: Faizi erken yükseltmek daha riskli

Fed'in para politikalarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) Başkan Yardımcısı da olan Dudley, New York şehrinde düzenlenen konferansta faiz artışının zamanlamasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Dudley, Fed'in 2008'den bu yana sıfıra yakın seviyede tuttuğu politika faizini yükseltme sürecinde, dikkatli ve sabırlı olması gerektiğini ifade ederken, "Politika faizini biraz erken yükseltmenin risklerinin, biraz geç yükseltmenin risklerinden daha fazla olduğuna inanıyorum" görüşünü paylaştı.

FOMC'de kalıcı oy hakkına sahip olan Dudley, ayrıca faiz artış hızının ABD devlet tahvili getirileri göz önüne alınarak belirlenmesi gerektiğini dile getirdi. Dudley, son 6 yılın en düşük seviyelerine kadar gerileyen ABD devlet tahvili getirilerinin faiz artışını takiben de düşük seyretmesi halinde artışın daha hızlı yapılması yorumunda bulundu.

FOMC'nin bir sonraki toplantısı, 17-18 Mart tarihlerinde yapılacak. Fed Başkanı Janet Yellen, söz konusu toplantının ardından basın konferansı düzenleyerek, alınan kararları değerlendirecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir